Co należy wiedzieć przed zakupem regału metalowego?

0

Regał magazynowy musi być wybrany dobrze. Nie pozostawiajmy przypadkowi tak ważnej kwestii jak podstawowa jednostka logistyki firmy, biura czy chociażby domu. Zastanówmy się nad tym, jak wybrać regał metalowy do zastosowań magazynowych.

Regał magazynowy nie musi być drogi. Dobrze jednak inwestować w rozwiązania długoterminowe

Pamiętajmy o tym, że regały magazynowe często stanowią absolutną podstawę naszej wewnętrznej logistyki. To na nich składujemy towary, trzymamy sprzęty czy zapasy na zimę. Ich wszechstronność sprawia, że są wykorzystywane w praktycznie każdej sytuacji, gdzie musimy coś przechowywać. Regały metalowe znajdują się w piwnicach, magazynach, biurach, czy nawet garderobach i bibliotekach publicznych. Jeśli kupujemy regał magazynowy, oznacza to, że oczekujemy od niego wysokiej wydajności, wytrzymałości i długiego czasu zachowania pełnej funkcjonalności, ponieważ jak możemy zobaczyć w sklepie Panmajster, regały metalowe przeznaczone są do utrzymania udźwigu nawet i do pół tony. Uszkodzenia, złamania i wady konstrukcyjne są niedopuszczalne. 

Regał magazynowy Hard II, maksymalny udźwig jednej półki: 500kg fot. Panmaster.pl

Regał dynamiczny czy statyczny?

Metalowe regały do zastosowań magazynowych dzielą się na dwa typy – dynamiczny i statyczny. Statyczny jest przede wszystkim tani, uniwersalny i prosty. Można go przymocować do podłoża. Dynamiczny regał metalowy posiada odpowiednie kółka lub szyny, które umożliwiają transportowanie go w obrębie przestrzeni magazynowej. Takie rozwiązanie świetnie spisuje się w chłodniach i archiwach, gdzie kontakt z towarem można ograniczyć do minimum.

Uniwersalne regały magazynowe – każdy centymetr ma znaczenie

W przypadku zakupu regału magazynowego, warto brać pod uwagę najważniejszy parametr – wielkość. To przeważnie od tego zależy, czy dane rozwiązanie sprawdzi się w naszej przestrzeni, czy też nie. Określenie metrażu, przemyślenie naszego zapotrzebowania na przestrzeń magazynową, zmierzenie potencjalnej wysokości i ocena potrzebnej wysokości i ilości półek – to przepis na dobrze dobrany regał metalowy. Często sklepy specjalizujące się w takiej tematyce pomagają klientom doprecyzowanie ich własnych potrzeb. Nie bójmy się więc dzwonić i pisać. Specjaliści na pewno pomogą nam rozwiać wątpliwości i dokonać udanego zakupu.

Regał magazynowy – zakup przez internet, na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie regału magazynowego przez internet warto brać pod uwagę to, że jego cena może być znacznie niższa, niż cena w markecie budowlanym. Różnice potrafią być nawet 30%, do 50% w skrajnych przypadkach. Sklepy internetowe ponoszą mniej kosztów prowadzenia działalności, co sprzyja obniżaniu marży. Jest jednak jedno zastrzeżenie – sprawdzajmy koszty i czas wysyłki. Niektóre sklepy próbują zaoszczędzić właśnie na tak istotnych kwestiach. Większość niewielkich, metalowych regałów magazynowych można wysłać standardowym kurierem. Jeśli więc cena wysyłki lekkiego regału magazynowego przekracza 50 złotych – miejmy się na uwadze. Standardowa cena za wysyłkę regału magazynowego do 2 metrów wysokości i metra szerokości to jakieś 15 złotych.

Reasumując – zakup regału metalowego, jak zrobić to dobrze?

Po pierwsze – przeanalizuj swoje potrzeby – czy potrzebujesz regału statycznego, czy dynamicznego, wysokiego na 2 metry, czy na 3 metry, postaraj się jak najlepiej dostosować parametry do swoich potrzeb. Po drugie – pytaj specjalistów, jeśli masz wątpliwości co do zakupu. Po trzecie – staraj się dokonać zakupu od zaufanego sprzedawcy, pamiętaj, że zakupy przez internet mogą być tanie, warto jednak zwrócić uwagę np. na cenę dostawy.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here