Pedagogiczna Biblioteka w Lubaczowie otwarta dla czytelników

0

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu filia w Lubaczowie otworzyła swoje drzwi. W czasie epidemii COVID-19 usługi instytucji prowadzone są w wygodnej i bezpiecznej formie, tak by zapewnić czytelnikom bezpieczeństwo.

Czytelnicy mogą korzystać z biblioteki, ale dostosować się muszą do procedur. Bibliotekarze tłumaczą, że jednocześnie w wypożyczalni może przebywać maksymalnie 3 użytkowników – jeden przy ladzie, dwoje w kolejce do obsługi. Muszą posiadać maseczki ochronne, a przy wejściu do biblioteki dezynfekować ręce, są także zobowiązani są do zachowania 1 m odległości od lady i 2 m odstępu pomiędzy sobą.

– Zachęcamy, aby przed przyjściem do biblioteki telefonicznie skontaktować się z bibliotekarzem w celu umówienia godzin wizyty, co pozwoli uniknąć kolejek i spotykania się większej liczby osób. – prosi Renata Stefanik.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej zwrot książek odbywała się w specjalnie wyznaczonym miejscu. Po okresie trzydniowej kwarantanny materiały biblioteczne zostaną  ponownie przeznaczone do wypożyczania. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo własne oraz czytelników bibliotekarze są wyposażeni w środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, przyłbice), pomieszczenia wypożyczalni są wietrzone, a lady, klamki, kontakty, itp. – na bieżąco dezynfekowane.

Bibliotekarze zachęcają do korzystania z usług internetowych: zdalnego wypożyczenia książek z bezpłatną dostawą, aplikacji mobilnej do obsługi konta czytelnika, zapisu do biblioteki z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP, zamawiania skanów książek na adres mailowy lub do chmury bibliotecznej, a także kserokopii z dostawą na adres (usługa ksero płatna, dostawa bezpłatna).

Godziny pracy biblioteki pedagogicznej:

poniedziałek od 9:00 do 17:00

wtorek od 9:00 do 17:00

środa nieczynne

czwartek od 9:00 do 17:00

piątek od 9:00 do 17:00

sobota od 9:00 do 13:00

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 16 632 12 34 lub przez e-mail: lubaczow@pbw.org.pl.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here