Jury XXV Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego „Świat jest teatrem, aktorami ludzie” oceniło już nadesłane nagrania. Najlepszym recytatorom przyznano nagrody.

Do organizatorów wpłynęły 43 nagrania.

– Dziękuję Wam bardzo za wszystkie linki, nagrania, które wpłynęły na mojego maila i telefon – zablokował się z nadmiaru. Wpłynęło mnóstwo, mnóstwo, cudownych recytacji. Wszystkie są wyjątkowe, na wysokim poziomie i każdy z Was już jest zwycięzcą. – mówi instruktor MDK Krystyna Czura.

Recytacje oceniało trzyosobowe jury w składzie Andrzej Kindrat – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Monika Buczek – pracownik Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie i Iwona Zabrońska-Kapłon – instruktor MDK. Po wysłuchaniu i obejrzeniu 43 recytacji wyłonili zwycięzców.

W kategorii klas 0 – III pierwsze miejsce otrzymały Milena Wit i Maria Maciołek. Drugą nagrodę zdobyła Kamila Łuczak, a trzecią – Filip Birnbach i Emilia Maciejko. Wyróżnienia powędrowały do Marty Mazurkiewicz i Zuzanny Młodowiec. Natomiast w kategorii klas IV – VI jury przyznało pierwsze miejsce Jakubowi Wojciechowskiemu i Alicji Jezuit. Drugie miejsce wywalczyły Oliwia Horeczy i Helena Kowalczyk, a trzecie – Dominika Szałańska i Marcin Mazurkiewicz. Wyróżnienia otrzymali Gabriel Gryniewicz, Jan Kaczor, Milena Kruk, Jakub Parobi. Z kolei w kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce na podium przypadło Patrycji Szychter i Jagodzie Skibickiej. Na drugim znalazła się Zuzanna Piskorska, a na trzecim – Karolina Szczepanek. W ostatniej kategorii wiekowej – szkół średnich zwycięzcą został Miłosz Mazur. Drugie miejsce otrzymał Jan Abramowicz, a trzecie – Martyna Ciepła i Patrycja Leszczawska. Wyróżnienia dostali: Adrian Krzych, Gabriela Ługowska i Ewa Głuszyk.

Laureaci nagrody i dyplomy za udział będą mogli odebrać w dniach 21-22 maja br. w MDK. Ze względu na obecny stan epidemii wcześniej należy umówić się telefonicznie: 660 247 280.

Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, a współorganizatorem – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Rywalizację sponsorowali Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie i Nadleśnictwo Lubaczów. Patronatem medialnym rywalizację objęła nasza redakcja i Życie Podkarpackie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here