Kraków, określany także jako Miasto Królów jest najczęściej wybieranym miastem w Polsce na wypoczynek czy zwiedzanie – zarówno przez obcokrajowców jak i obywateli. Małopolska, której stolicą jest Kraków obfituje w wiele atrakcji, które sprawiają, że jest najbardziej atrakcyjnym pod względem turystycznym regionem kraju – a na pewno najczęściej odwiedzanym. Poniżej znajduje się lista miejsc, które powinny znaleźć się na liście „do odwiedzenia” każdego miłośnika podróży.

Kopalnia Soli w Wieliczce – Salt Mine

Kopalnia soli w Wieliczce jest niezwykłym miejscem, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopalnia oferuje jedną z dwóch tras: turystyczną lub górniczą (dozwolona powyżej 10go roku życia). W trakcie około 1.5h zwiedzania turyści mogą zobaczyć jedyny w Europie podziemny kościół, liczne rzeźby i środki transportu używane w kopalni. Najbardziej wyczekiwanym momentem podczas zwiedzania jest najpiękniejsza komora w kopalni – kaplica Św. Kingi.

Auschwitz Birkenau

Jest kolejnym miejscem znajdującym się w Małopolsce, w okolicach Krakowa, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Obóz jest symbolem terroru i ludobójstwa, dlatego też turyści z całego świata odwiedzając Polskę wpisują to miejsce na listę – must see. Muzeum znajduje się około 1,5h od Krakowa, dlatego też wydaje się skomplikowanym dotarcie do niego – nic mylnego. Każdego ranka z centrum miasta wyruszają busy, których ostatnim przystankiem jest właśnie muzeum. Jeśli podróż publicznym środkiem transportu nie jest pożądana, można skorzystać z lokalnej firmy turystycznej np. Kraków Direct, która jest liderem na rynku. Gwarantuje komfortową podróż prywatnym samochodem bądź grupowym minibusem.

Dom Rodzinny Jana Pawła II

Dom rodzinny Jana Pawła II jest szczególnym muzeum. Wizualizuje ścieżkę duchową Karola Wojtyły. Oprócz eksponatów turyści mogą podziwiać wizualizacje, nagrania dźwiękowe oraz filmy.

Położenie muzeum daje możliwość bardzo ciekawego urozmaicenia wycieczki poprzez odwiedzenie kilku innych punktów, które idealnie dopasowują się do duchowności tego miejsca. Mianowicie są to Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Miejsca odwiedzane przez Polskiego Papieża. Tak wyjątkowo połączoną usługę trudno zorganizować na własną rękę (jedynie wynajęcie samochodu) dlatego warto rozważyć wykupienie jej u lokalnego tour operatora. Liderem na krakowskim rynku oferującym tę usługę jest firma Krakow Direct.

Fabryka Schindlera – Schindler’s Factory

Fabryka Schindlera jest muzeum, które daje możliwość zwizualizowania sobie życia Żydów podczas wojny, ale nie tylko. Poza historią Żydów poznajemy historię Oskara Schindlera, który uratował wiele ludzi od Holokaustu, historię krakowskiego getta oraz okupantów. Interaktywne zwiedzanie muzeum pozwala na wyjątkowe doświadczenie tego miejsca, a jego dopełnieniem może być obejrzenie filmu pt. „Lista Schindlera” Stevena Spielberga po czym spacer po dzielnicy Kazimierz i zobaczenie tych miejsc własnymi oczami.

Zamek Królewski na Wawelu – Wawel Castle

Jest to niewątpliwie najważniejsza atrakcja Krakowa. Żaden turysta nie pozwoli sobie na odwiedzenie tego pięknego miasta bez ujrzenia potęgi wapiennego wzgórza rozchodzącego się w centrum miasta. Cieszy odwiedzających stałymi, sezonowymi i okresowymi wystawami. Wawel jest symbolem narodowym i kulturowym ze względu na to, że był siedzibą polskich władców. Ogrom tego co oferuje zamek, jego zbiory można sprawdzić na stronie i ukierunkować cel swojej wizyty na konkretny motyw, ponieważ nie jest możliwe zwiedzenie wszystkiego podczas jednej wizyty.

Powyższe atrakcje są niezwykle istotne podczas planowania swojej podróży po ulicach Krakowa i okolic. W przypadku podróży, które mają dość ściśle ograniczony czas warto rozważyć czy nie usprawnić jej poprzez skorzystanie z usług transportowych.

  • – Lotniskowych
  • – Dworcowych
  • – Niestandardowych (wedle preferencji klienta)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here