Motoserce w tym roku także w Horyńcu-Zdroju

0

Akcja krwiodawstwa pod hasłem „Motoserce” odbędzie się w Horyńcu-Zdroju także i w tym roku. Z uwagi na panującą epidemię organizatorzy ograniczyli jednak program do zbiórki krwi, pomijając imprezy towarzyszące.

Motoserce ruszy 23 maja. Akcja prowadzona będzie po raz drugi w Horyńcu-Zdroju. Niestety w tym roku nie zobaczymy parady motocykli, nie wysłuchamy koncertów i nie weźmiemy udziału w konkursach. Uczestnicy będą jednak mogli zrobić to, co najcenniejsze w tej akcji – oddać cząstkę siebie innym. Organizatorzy umożliwią dawcom oddawanie krwi, które przebiegnie według zasad obowiązujących w dobie zagrożenia wirusem. Rejestracja trwać będzie w godz. 9:00 – 13:00. Najpierw krwiodawcy poddani będą wstępnej kwalifikacji, która odbędzie się w namiocie przed Świetlicą Wiejską (ul. Lipowa 13), później w budynku nastąpi rejestracja i pobór krwi.

– Aby zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa i nie tworzyć kolejki będziemy prowadzić zapisy osób chętnych do oddania krwi, tak, aby każdy dawca mógł otrzymać powiadomienie, o której godzinie powinien stawić się w punkcie pobrań. Powinno to ograniczyć „tłok” przy rejestracji. – tłumaczą organizatorzy – SHDK „Ratownik” i Czarna Brygada.

Osoby, które chciały 23 maja oddać krew powinny zgłosić swój udział wysyłając SMS z imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością zamieszkania na numer 690 131 317. Wówczas otrzymają informacje, o której godzinie stawić się przy Świetlicy.

– Jeśli w międzyczasie będziesz musiał zrezygnować z udziału, prosimy o informację. TO BARDZO WAŻNE! – mówią organizatorzy.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here