Fot. Archiwum.

Policjanci lubaczowskiej drogówki w trakcie kontroli zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy.

Fot. Archiwum.

W niedzielę (10.05) po godz. 11, w Kowalówce w gminie Cieszanów, policjanci ruchu drogowego lubaczowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, który jechał oplem 116 km/h na odcinku drogi. Dozwolona przepisami maksymalna prędkość na tym odcinku drogi to 50 km/h.

Tego samego dnia wieczorem, w Łukawcu w gminie Wielkie Oczy, dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczył 18-letni mieszkaniec Lubaczowa. Urządzenie pomiarowe wskazało 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia na trzy miesiące stracili prawo jazdy. Dodatkowo zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drogach i przypominamy, że nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here