W Lubaczowie ruszy procesja z obrazem Matki Bożej Łaskawej

0

W niedzielę obchodzić będziemy Święto Konstytucji 3 Maja, ale także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z tej okazji w Lubaczowie o godz. 20:00 ruszy procesja z obrazem Matki Bożej Łaskawej.

Święto wyraża wiarę narodu w Bożą opiekę, jakiej Polacy doświadczali za wstawiennictwem Maryi. Uroczystość nawiązuje do wydarzeń z historii Polski, m.in. obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza, a także uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym roku, z okazji Święta, w Lubaczowie odbędzie się procesja. Za wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej Królowej Polski, trasą Bożego Ciała, ruszą kapłani odmawiający różaniec w intencji Ojczyzny i miasta oraz zachowania nas od epidemii. Mieszkańcy chcący uczestniczyć w modlitwie, będą mogli zgromadzić się w oknach lub na balkonach swoich mieszkań czy na posesjach zachowując od siebie przepisane prawem odległości.

– Bardzo prosimy o zachowanie przynajmniej 2 metrowej odległości od siebie, nawet wtedy gdy będą to małżonkowie lub rodzice z dziećmi. Obowiązkowo wszyscy z zakrytymi twarzami. – proszą księża.

Pozostali wierni będą mogli przyłączyć się do modlitwy poprzez relację „na żywo” na kanele Facebook i Youtube Parafii. Duchowni zachęcają także do odpalenia lampionów. Procesja rozpocznie się przy pomniku św. Jana Pawła II przy kościele św. Karola Boromeusza, a zakończy się Apelem Jasnogórskim w Sanktuarium. Ponadto odnowiony zostanie Milenijny Akt oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matki Kościoła.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here