Komputery dla Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

3

Teresa Pamuła, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie i jednocześnie Poseł Ziemi Lubaczowskiej, przekazała we wtorek (21.04) 15 zestawów komputerowych prowadzonemu przez Powiat Zespołowi Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Fot. M. Materniak, powiatlubaczowski.pl

Komputery zasiliły dotychczasowe wyposażenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, działającego w Zespole Placówek. Sprzęt trafił do wychowanków ośrodka w wyjątkowo trudnym dla nich czasie, ponieważ z racji trwania epidemii koronawirusa, nie mogli oni pojechać do swoich domów na święta i kontakt z rodziną mogą mieć tylko za pośrednictwem internetu czy telefonu.

Dyrektor Zespołu Placówek Małgorzata Jachyra-Mazepa przedstawiła także Poseł Pamule plany rozwojowe i najpilniejsze potrzeby placówki, wśród których wymieniana jest m.in. standaryzacji warunków pobytu dzieci i młodzieży w MOW. Na podstawowe prace związane z dostosowaniem pomieszczeń do wymogów, które będą obowiązywać od sierpnia br. potrzeba ok. 550 tys zł.

Warto podkreślić, że również w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła” dla Powiatu Lubaczowskiego przewidziana jest kwota 80 tys zł. Za te środki Starostwo zakupi sprzęt komputerowy niezbędny do realizacji zdalnego nauczania przez nauczycieli i uczniów szkół powiatowych.

Galeria zdjęć, fot. M. Materiniak, powiatlubaczowski.pl

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here