Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie ruszyła z rekrutacją

0

Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie rozpoczęła rekrutację na rok szkolny 2020/2021. Zgłaszać się mogą dzieci i młodzież, które chcą szlifować swoje muzyczne talenty.

Fot. Tomasz Michalski, arch.

Szkoła co roku przeprowadza rekrutację kandydatów do klas pierwszych. Dzieci w wieku 6-10 lat mogą ubiegać się o przyjęcie do klasy pierwszej o sześcioletnim cyklu kształcenia. Z kolei  osoby w wieku 8-16 lat mogą aplikować o przyjęcie do klasy pierwszej o czteroletnim cyklu kształcenia. W szkole można uczyć się gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze klasycznej, akordeonie, saksofonie i klarnecie.

W tym roku rekrutacja będzie wyglądała nieco inaczej. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną należy pobrać i wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły, które dostępne jest na stronie internetowej placówki. Następnie przesłać je na wskazany adres e-mail.

Kolejnym etapem rekrutacji jest badanie przydatności, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji kandydata do nauki gry na określonym instrumencie. Jednak to, kiedy się ono odbędzie zależy od rozwoju sytuacji w kraju. Planowany termin to czerwiec/lipiec.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej szkoły. Uzyskać je można dzwoniąc pod numer: 16 632 18 55.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here