Fundacja Banku Spółdzielczego – lokalnie i skutecznie

2

Od wielu lat Bank Spółdzielczy w Lubaczowie łączy działalność gospodarczą z szeroko rozumianą działalnością społeczną. Nie tylko wspiera lokalne inicjatywy i ciekawe pomysły, ale także je inicjuje.

W pierwszym rządzie od prawej: Marek Chmiel i Marlena Zalewska tworzą Zarząd Fundacji, fot. T. Mielnik, archiwum.

O społecznej działalności Banku Spółdzielczego w Lubaczowie informujemy od lat. Każdy zapewne słyszał o Programie Stypendialnym, współpracy z lokalnymi klubami sportowymi, czy placówkami oświatowymi i kulturalnymi. To tylko niewielka część pełnionej przez Bank misji w lokalnym środowisku.

Dla wypracowania jeszcze lepszych efektów podejmowanej pracy charytatywnej, w lipcu 2019 roku Zarząd Banku Spółdzielczego w Lubaczowie powołał do życie fundację, która od tej pory zajmuje się wszelkimi działaniami społecznymi inicjowanymi przez tę instytucję.

W ciągu pierwszego półrocza działalności, nowej organizacji udało się zrealizować kilka ważnych z punktu widzenia społecznego inicjatyw – dofinansowano wyposażenie „sali doświadczania światła”, która powstała przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, wsparto Piknik Naukowy, zorganizowano przedświąteczną zbiórkę pieniędzy na zakup upominków dla wychowanków Domu Dziecka w Nowej Grobli, a ostatnio zakupiono dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie maseczki, kombinezony i termometry. Wszystkie pieniądze, którymi sfinansowano te zadania pochodziły ze środków własnych Fundacji oraz firm i osób prywatnych z powiatu lubaczowskiego.

Mamy nadzieję, że nasza organizacja na trwale wpisze się „krajobraz” powiatu lubaczowskiego i zaangażowaniem swoich członków (w większości pracowników Banku) przyciągnie innych wolontariuszy do współpracy – mówi Marek Chemiel, Prezes Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Bieżącą działalność Fundacji można śledzić na jej facebook’owym profilu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here