Premier Mateusz Morawiecki przyznał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na remonty dróg w naszych gminach i powiatach. O wsparcie tych wniosków zwrócili się do mnie nasi samorządowcy – starostowie, burmistrzowie i wójtowie, którym dziękuję za dobrą współpracę na rzecz naszego regionu. Z tego funduszu zostanie m.in. wyremontowana ulica Kraszewskiego, na której remont mieszkańcy Jarosławia czekają od dawna. Kwota dofinansowania wynosi 5.125 mln zł.

Poza naszą jarosławską inwestycją, rząd dofinansuje także remonty dróg powiatowych oraz gminnych:

1. Powiat Przeworski i Jarosławski – drogi: Przeworsk – Ujezna – Pełkinie oraz: Rozbórz – Mirocin – Ożańsk – kwota dofinansowania: 6.998 mln zł. 

2. Powiat Przeworski – droga Białoboki – Ostrów – Mikulice – kwota dofinansowania: 3.908 mln zł. 

3. Powiat Lubaczowski i Jarosławski – przebudowa mostu na rzecze Szkło w Budzyniu  – kwota dofinansowania: 3.486 mln zł.

4. Powiat Lubaczowski – miejscowość Lubaczów, ulice: Nowa – Konopnickiej – kwota dofinansowania: 3.760 mln zł. 

5. Gmina Rokietnica – miejscowość Czelatyce – kwota dofinansowania: 408 tys. zł 

6. Gmina Lubaczów – miejscowość Młodów, ulice: Leśna i Słoneczna – łączna kwota dofinansowania: 170 tys. zł. 

7. Gmina Laszki – miejscowość Wietlin – kwota dofinansowania: 592 tys. zł

8. Gmina Gać – droga Gać – Ostrów –  kwota dofinansowania: 286 tys. zł 

Zapraszam do moich biur poselskich w Jarosławiu i Lubaczowie. W czasie epidemii koronawirusa, biura pozostają do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 790 606 656 oraz mailem: biuro_jaroslaw@annaschmidt.info

Z życzeniami zdrowia,

Anna Schmidt – Rodziewicz, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania
Poseł na Sejm RP 

Materiał prasowy.

2 komentarze

  1. Najwyższy czas pomyśleć o kilkusetmetrowym łączniku Lisich Jamy z Młodowem. To ewenement by dwie miejscowości oddalone od siebie o ok. 1 km. nie miały bezpośredniego połączenia drogowego. Aby tego dokonać wystarczy ok . 700 m asfaltu,( w tym ok. 300m po nowym gruncie, bo od Zakącia do Kopanki gruntowa droga istnieje) łączącego np. drogę od mostu dawnego Kółka Rolniczego w Lisich Jamach z z asfaltem na osiedlu Młodów Zakącie. Ten krótki odcinek pozwoliłby skrócić drogę z kierunków Młodów, Basznia, Horyniec – Ostrowiec, Lisie Jamy, Budomierz o ok. 6 km, bez potrzeby przeciskania się przez centrum Lubaczowa.

Comments are closed.