Powiat lubaczowski: Zatrzymano nietrzeźwych kierowców

1

W ciągu ostatniego tygodnia lubaczowscy policjanci zatrzymali trzech kierowców i pięciu rowerzystów „na podwójnym gazie”.

W ubiegły czwartek (09.04) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy zatrzymany do kontroli to 57-letni mieszkaniec Lubaczowa. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że kierowca toyoty miał powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz będzie odpowiadał przed sądem. Podobny wynik badania wskazał alkomat u 43-letniego mieszkańca Lubaczowa, który w tym samym dniu, w Horyńcu-Zdroju kierował motorowerem.

Z kolei we wtorek (14.04) funkcjonariusze, w kompleksie leśnym w Nadleśnictwie Oleszyce, zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gminy Oleszyce, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy volkswagena zostało zatrzymane prawo jazdy.

Ponadto w ciągu ostatniego tygodnia lubaczowscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych rowerzystów. W organizmie jednego z nich badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu. Ponadto jeden z rowerzystów poruszał się jednośladem po drodze publicznej, mimo orzeczonego zakazu kierowania rowerem. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here