Nowy termin składania oświadczeń w ARiMR

0

Ze względu na trwający stan epidemii wydłużono termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności w ARiMR złożonego w roku 2019.

Fot. Archiwum.

Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można było składać od 2 marca 2020 r. Pierwotnie termin na złożenie oświadczenia kończył się 15 kwietnia 2020 r., ale ze względu na stan epidemii i zawieszenie końcowego terminu, podpisane oświadczenie potwierdzające brak zmian będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność ograniczenia bezpośredniego kontaktu pracowników Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie, udostępniliśmy rolnikom szeroki wachlarz możliwości składania oświadczeń – można je wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach – informuje Marlena Golenia, kierownik Biura Powiatowego ARiMR.

Rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą także zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here