Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze snowboardem? Czas na wybór odpowiedniej deski. Mnogość ofert sklepowych może być przytłaczająca dla każdego nowicjusza: przed zakupem musimy dookreślić wiele parametrów. Aby mieć pewność, że Twoja pierwsza deska snowboardowa jest odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb i możliwości, przeczytaj nasz artykuł – to wszystkie niezbędne informacje w pigułce.

Deski snowboardowe dla początkujących

Pamiętaj, że w dobrych sklepach z wyposażeniem sportowym każda deska ma podaną specyfikację techniczną, dzięki czemu po zapoznaniu się z istotnymi wytycznymi, które dotyczą wyboru deski dla początkujących, możesz dopasować ją do swoich potrzeb. To właśnie parametry powinniśmy brać pod uwagę na samym początku, a dopiero na końcu kierować się wzorem i kolorystyką.

Wymiary deski

Dobieramy je odnośnie do naszego rozmiaru butów, wzrostu i wagi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że deska jest stabilna i będziemy mogli odpowiednio ustawić ją, aby ćwiczyć nawet najbardziej wymagające ruchy – a na samym początku często będziemy się wywracać czy wykonywać wiele powtórzeń jednego ruchu. Dlatego deska powinna być podstawą, na której możemy polegać, na której ciężar naszego ciała będzie rozłożony w odpowiedni sposób.

Oprócz wagi mierzymy także deskę odnosząc ją do wzrostu, standardowo wybieramy deskę około 20 cm krótszą niż nasz wzrost. Dostępne są deski o długości od 115 do 170 cm. Ta pierwsza sprawdza się wtedy, gdy sprzęt jest przeznaczony jako deska snowboardowa dla dzieci. Z kolei osoby z dużymi stopami mogą szukać rozmiaru z dodatkową literką „W” (na przykład 170 W) co oznacza, że deska jest specjalnie poszerzana, aby zapewnić stabilność stopom o większych rozmiarach.

Profil deski

Jego nazwa może zależeć od danego producenta, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją konkretnej deski. Jednak istnieją podstawowe rodzaje profili, które musisz poznać:

  • – Camber – czyli tradycyjna, lekko wygięta. Posiada wygięcie na środku, zapewnia doskonałą stabilność. Odpowiednia dla osób na poziomie średniozaawansowanym.
  • – Rocker – czasem nazywany odwróconym Camberem, ponieważ jest wygięty w przeciwną stronę. Odpowiedni do freestyle i zwykłej jazdy na stoku, a także pokonywania przeszkód w snowparku. Niezwykle uniwersalna deska, proponowana osobom początkującym.
  • – Flat – płaska deska. Dzięki takiemu profilowi doskonale przylega na długości boku krawędzi. Sprawdza się do różnych rodzajów jazdy, czasem nazywana jest Flat Camberem.
  • – Hybrydowe profile – wielu producentów łączy podstawowe profile w autorskie propozycje, dopasowane do szczegółowych wymagań snowboarderów.

W profesjonalnym sklepie sportowym dobierzesz najlepszą deskę dla siebie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here