Podkarpacka Kronika Filmowa, wspierająca produkcję filmów dokumentujących historię, teraźniejszość i dziedzictwo kulturowe Podkarpacia, udostępnia w sieci swoje filmy. Premiery odbywają się w soboty i wtorki.

Od 4 kwietnia br., na kanale YouTube Podkarpackie Film odbywają się cyklicznie premiery online filmów Podkarpackiej Kroniki Filmowej. We wtorki i soboty o 20:00 przed ekrany komputerów i smartfonów zapraszamy wszystkich sympatyków programu Podkarpacka Kronika Filmowa, którego zbiory to ponad 20 filmów, stanowiących zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu – czytamy w komunikacie.

Filmy te upamiętniają osoby i grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne; dokumentują istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Każdorazowo na kanale YouTube zaprezentowanych zostanie od dwóch do trzech produkcji. O aktualnie nadchodzących premierach i tytułach projekcji danego dnia widzowie informowani będą na facebookowym profilu Podkarpackie Film Commission. W sobotę (04.04) na kanele pojawiły się dwa filmy z cyklu „Z Andrusem po Galicji…”.

Zachęcamy do oglądania rodzimych produkcji o lokalnej tematyce w wersji online!

O tym co jeszcze będzie można zobaczyć możecie dowiedzieć się przeglądając filmografię Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

Kanał Podkarpackie Film na Youtube.


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here