Katarzyna Załoga obchodziła setne urodziny

1

1 kwietnia swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Gminy Lubaczów, wieloletni Członek lubaczowskiego oddziału Związku Sybiraków – Pani Katarzyna Załoga. Posypały się gratulacje i życzenia kolejnych długich lat życia, nie zabrakło tortu i kwiatów.

Z uwagi na szerzącą się epidemię koronawirusa Jubilatka swoje urodziny obchodziła dość skromnie, w otoczeniu synowej i wnuczki. Zaplanowane uroczystości rodzina zmuszona była przesunąć na późniejszy termin. Mimo tych trudności nie zabrakło życzeń, które przekazali m.in. Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel oraz Teresa Mielnik i Barbara Janczura z Zarządu Terenowego Koła Sybiraków w Lubaczowie.

Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Jako jedna z osób zesłanych na „nieludzką ziemię” była Pani świadkiem wielu trudnych, ale doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny. Niech Pani dramatyczne doświadczenia przetrwają w pamięci i świadomości kolejnych pokoleń, bo „Sybiracy są świadkami, w których głos należy się wsłuchać”. – czytamy w liście Wójta.

–  Jesteśmy dumni, że wśród naszego grona Sybiraków jest osoba, która przeżyła tak wiele, w tym pobyt na dalekiej Syberii i jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Gratulujemy tego pięknego Jubileuszu, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości. Niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa w spokoju i zdrowiu. – składali gratulacje Sybiracy.

Jubilatka, mimo sędziwego wieku, cieszy się dobrym zdrowiem, ma dzieci i doczekała się wnuków. W 2018 roku odznaczona została Medalem Pro-Patria, a w 2019 roku – Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków.

Do życzeń dołącza się także nasza Redakcja.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here