Strażacy z Baszni Dolnej mają nowy wóz

2

Lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy zakupiony przez Gminę Lubaczów trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej. Renault Master SLRg zastąpił Forda Transita, którego przekazano druhom ze Szczutkowa.

Renault Master SLRg zakupiono dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w kwocie 219 640,00 zł w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lubaczów poprzez zakup samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP w Baszni Dolnej”  i środkom z budżetu Gminy Lubaczów w wysokości 54 910,00 zł.

Samochód wyposażony m.in. w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia, zbiornik wody o pojemności  1000 l, oświetlenie, motopompę szlamową, agregat prądotwórczy i zestaw narzędzi hydraulicznych. Obecnie trwa procedura rejestracji i przygotowywania auta do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych – informuje na swojej stronie internetowej Gmina Lubaczów.

Dotychczas użytkowany w jednostce lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy Ford Transit został przekazany druhom z jednostki OSP w Szczutkowie.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here