Trwają prace przy linii kolejowej nr 101

8

Trwają prace remontowe i inwestycyjne na linii kolejowej nr 101 Munina – Hrebenne przebiegającej przez powiat lubaczowski. W ich ramach zdemontowano m.in. dwa żelazne mosty – w Nowej Grobli i Lubaczowie.

Fot. Maciej Sopel

Stan techniczny linii kolejowej przebiegającej przez powiat lubaczowski pozostawie wiele do życzenia. Z tych względów zaplanowano prace inwestycyjne oraz utrzymaniowo-naprawcze, które potrwają do końca czerwca.

– W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy most stalowy w Nowej Grobli, który zastąpi istniejący obiekt. Będą wykonane także prace utrzymaniowo-naprawcze, obejmujące remont toru na długości ponad 7 km, na szlaku Horyniec-Zdrój – Werchrata, remont mostu stalowego w Lubaczowie oraz 14 innych obiektów inżynieryjnych (12 przepustów i 2 mosty masywne).  Efektem prac będzie m.in. przywrócenie prędkości rozkładowej V=70 km/h na odcinku Horyniec-Zdrój – Werchrata i skrócenie czasu jazdy pociągów oraz zwiększenie przepustowości trasy i poprawa poziomu bezpieczeństwa – zapewnia Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK.

Elementy zdemontowanych mostów znajdują się już przy stacji kolejowej Basznia, gdzie będą częścią powstającego tu Muzeum Kolejnictwa.

Realizacja prac spowodowała wstrzymanie ruchu kolejowego na odcinku Bobrówka – Werchrata. Wszystkie pociągi regionalne zastąpiono komunikacją autobusową. Nie jest również planowane w okresie długiego weekendu majowego uruchomienie połączeń sezonowych, które w ubiegłym roku były wykonywane na trasie Rzeszów/ Jarosław – Zamość/ Lublin.

Galeria zdjęć z demontażu „żelaznego mostu” w Lubaczowie, fot. Maciej Sopel.

AH, elubaczow.com, Rynek Kolejowy


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here