Fot. elubaczow.com, arch.

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 28-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który pędził osobowym volvo z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym. Pirata zatrzymali policjanci z przeworskiej drogówki.

Epidemia koronowirusa, choć sprawiła, że policyjnych kontroli drogowych jest nieco mniej, to nie zwalnia jednak z przestrzegania przepisów drogowych. Należy do nich m.in. ograniczenie prędkości jazdy w terenie zabudowanym, którego przekroczenie jest często przyczyną wypadków drogowych. Zapomniał o tym młody kierowca osobowego volvo, który dozwoloną prędkość przekroczył o 63 km/h.

Do zdarzenia doszło w czwartek (26.03), kiedy to policjanci z przeworskiej drogówki na terenie gminy Sieniawa sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Około godz. 11, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał z prędkością 113 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 28-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – piszą w komunikacie przeworscy policjanci.

elubaczow.com, KPP Przeworsk

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here