MBP w Cieszanowie: #NieZostawiamCzytelnika

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie realizuje akcję #NieZostawiamCzytelnika zainicjowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Utworzyła fanpage „Biblioteka w kwarantannie” i z miłośnikami książek łączy się internetowo.

Akcja #NieZostawiamCzytelnika ma na celu promowanie dostępu do kultury w czasach pandemii. MBP w Cieszanowie przyłączając się do niej utworzyła fanpage „Biblioteka w kwarantannie”, gdzie codziennie zamieszcza fragment scanu do poczytania i pytanie. Czytelnicy mogą wysyłać odpowiedzi poprzez wiadomość na stronie. Osoba, która odda ich najwięcej zostanie Mistrzem. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: MISTRZ CZYTANIA W KWARA JUNIOR (13-15 lat) oraz MISTRZ CZYTANIA W KWARA DOR dla osób dorosłych.

Dodatkowo ruszyła także akcja MAŁY MISTRZ ŚWIATA BAJEK. W jej ramach  publikowane jest nagranie czytanej bajki z 5 lub więcej psotami chochlika, które można wyłapać i wysyłać w wiadomości do organizatorów.

– Wszystkich zapraszam do dołączenia do wspólnej zabawy w sieci. – zachęca dyrektor MBP w Cieszanowie, Urszula Kopeć-Zaborniak.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here