Obawiasz się wyjazdu na kemping czy biwak z powodu utrudnionego dostępu do łazienki? Zastanawiasz się, jak wykonasz swoją codzienną toaletę i zadbasz o higienę w czasie podroży? Dobra wiadomość jest taka, że naprawdę nie ma się czego obawiać. Higiena w podróży wcale nie jest tak trudna do utrzymania jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne akcesoria turystyczne, które ułatwią dbanie o czystość. Zobacz, co zapakować! Pobyt na polu kempingowym z pewnością różni się od pobytu w pensjonacie, ale to właśnie w tej różnicy tkwi cały urok. Spędzając czas pod namiotem czy wybierając się w wielogodzinną podróż wcale nie musimy rezygnować z dbania o higienę. Większe pola namiotowe oczywiście udostępniają możliwość skorzystania z łazienki, ale nie zawsze będzie to możliwe. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które pozwolą czuć się świeżo i komfortowo nawet pod namiotem, w kamperze czy w przyczepie kempingowej. Poniżej znajdziesz listę mniej lub bardziej przydatnych rzeczy.

Przenośny prysznic w różnych odsłonach

Czy wiesz, że nawet w podróży czy na kempingu możesz skorzystać z prysznica? I wcale nie chodzi o miejsce publiczne. Kąpiel po długiej podróży, szczególnie podczas gorącego dnia, z pewnością będzie dla nas zbawienna. Nie trzeba odmawiać sobie takiej przyjemności. Pozwoli na to lekki i wygodny w użyciu prysznic turystyczny. Nawet z dala od jakiejkolwiek cywilizacji możemy wziąć odświeżającą kąpiel, która diametralnie zmieni komfort podróży. Przenośny prysznic nie zajmie zbyt wiele miejsca w naszym bagażu, dlatego aż żal go nie zapakować.

Bardzo popularne są prysznice samochodowe z długim wężem i słuchawką prysznicową. Zasilane są z gniazda zapalniczki samochodowej i umożliwiają regulację strumienia wody. Ciekawym rozwiązaniem są także prysznice workowe z funkcją solarną – promienie słoneczne podgrzewają zawartość zbiornika, umożliwiając tym samym kąpiel w ciepłej wodzie. Na rynku znajdziemy również proste nakładki prysznicowe na butelkę, które pozwalają nie tylko na umycia całego ciała, ale również na umycie samych dłoni czy owoców w czasie podróży. Prysznice kempingowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do bieżącej wody. Pytanie tylko, jak zadbać o prywatność podczas kąpieli? Rozwiązaniem okazują się specjalne namioty prysznicowe, które przypominają materiałowe kabiny. Są na tyle wysokie, że bez problemu weźmiemy prysznic na stojąco.

Szybkoschnący ręcznik

A po prysznicu z pewnością przyda się ręcznik – najlepszym wyborem będzie szybkoschnący ręcznik antybakteryjny. Wysycha znacznie szybciej niż klasyczne wersje, dlatego ogranicza namnażanie się bakterii, które jak wiemy kochają wilgoć. Wycieranie ciała niedoschniętym i zatęchłym od wilgoci ręcznikiem nie będzie ani przyjemne, ani higieniczne. Dlatego w podróży wybieraj tylko wersje szybkoschnące!

Chemiczna toaleta turystyczna

Turystyczna łazienka to jedna kwestia, ale turystyczna toaleta to druga! O niej również nie można zapomnieć. W podróży nie zawsze będziemy mieć możliwość skorzystania z toalety na pobliskiej stacji paliw czy na polu namiotowym. Planując długą podróż kamperem czy rozbijając namiot z dala od cywilizacji, dobrze jest zaopatrzyć się w przenośna toaletę turystyczną. Dostępne są dwie zasadnicze wersje takich toalet: prosty model złożony z jednego pojemnika, który należy opróżniać po skorzystaniu, a także nowoczesna toaleta chemiczna złożona z dwóch zbiorników (na czystą wodę do spłukiwania i na nieczystości). Ten drugi typ toalety kempingowej pozwala na wielokrotne używanie produktu bez konieczności natychmiastowego opróżniania dolnego zbiornika. Takie produkty znajdziemy w ofercie marek Dometic (Waeco), Therford czy Campingaz. Specjalne środki chemiczne i możliwość spłukania nieczystości zapewniają komfort i higienę podczas używania toalety turystycznej. Warto zapakować także nakładki na toaletę, gdy przyjdzie nam skorzystać z toalety publicznej.

Kosmetyki w listkach i żel antybakteryjny

Wcale nie musisz zabierać ze sobą ciężkich butelek różnych kosmetyków. Zamiast tego zdecyduj się na kosmetyki w listach! To doskonałe rozwiązanie podczas podróży. W formie listów dostępne są szampony, mydła, a nawet kremy do golenia. Taka forma kosmetyków nie tylko zajmuje mniej miejsca i jest lżejsza, ale nie ma tu ryzyka rozlania płynów. Jak to w ogóle działa? Listki w kontakcie z wodą zaczynają się pienić. Proste, a jakże praktyczne.

W naszym turystycznym bagażu powinien znaleźć się również antybakteryjny żel do rąk. To produkt, który nie wymaga użycia wody, a który doskonale sprawdza się po skorzystaniu z toalety czy w czasie podróży publicznym transportem.

Chusteczki nawilżane

O nich również nie wypada zapomnieć. Chusteczki nawilżane przydają się nawet na zwykłym spacerze, a co dopiero podczas długiej podróży! Mają szerokie zastosowanie. Nie tylko pozwolą wyczyścić zabrudzone dłonie, ale również pomogą zmyć makijaż, odświeżyć twarz czy inne części ciała. Zobaczysz, że po ich użyciu poczujesz się naprawdę odświeżony.

Odpowiednia higiena w czasie długiej podróży samochodem czy kamperem, a także podczas spędzania czasu pod namiotem to bez wątpienia bardzo ważna kwestia. Szczególnie, gdy podróż odbywamy latem. Odpowiednio dobrane akcesoria turystyczne zapewnią nam odświeżenie i komfort.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here