Lubaczów: Odwołane rekolekcje, spowiedź tylko w wyznaczonych konfesjonałach

1

Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie odwołała rekolekcje wielkopostne i spowiedź rekolekcyjną. O zmianach poinformowano wiernych w czasie niedzielnej mszy świętej.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Parafia św. Karola Boromeusza w Lubaczowie

Zmiany nastąpiły w związku z realnym zagrożeniem, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, a także niepokojem wielu wiernych. Nie oznacza to jednak, że Kościół zapomina o parafianach. Rekolekcje przeniesione zostają na czas jesienny i będą połączone z misjami parafialnymi.

Rekolekcje odwołane, a co ze spowiedzią? W końcu Wielki Post jest dla katolików czasem nawrócenia, a kulminacją tego procesu jest przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. W obecnej sytuacji związanej z pandemią w lubaczowskiej parafii spowiedź odbywa się codziennie o godz. 17.00 wyłącznie w wyznaczonych konfesjonałach, które są dezynfekowane także od strony penitenta. Znajduje się przy nich płyn dezynfekujący. Zostały założone również dodatkowe folie. Wszystko po to, by spowiedź mogła odbywać się „w godnych i bezpiecznych warunkach”.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here