Co trzeba wiedzieć wybierając dachówki?

0

Dach to swoistego rodzaju wizytówka każdego domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę budynku, jak i mieszkańców przed wiatrami czy opadami atmosferycznymi. Ma także kluczowe znaczenie w perspektywie architektury całego domu. Odpowiedni kształt oraz oczywiście pokrycie sprawi, że jego styl będzie niepowtarzalny. Dachówki ceramiczne to materiał, który od setek lat wykorzystuje się jako pokrycie dachów. Ich wielką zaletą jest trwałość, jak i estetyka. Co warto o nich wiedzieć?

Wybór odpowiedniej dachówki

Klienci, którzy zamierzają zaopatrzyć się w takie produkty, mogą być zszokowani, a nawet przytłoczeni wielkością asortymentu w tym segmencie. Do wyboru mamy całą masę kolorów, a wciąż pojawiają się nowe barwy, jak i wzory. Można pomyśleć, że tego wszystkiego jest po prostu zbyt wiele i wybranie jednego modelu jest bardzo trudne. Może się to okazać problematyczne, jednak jeśli założymy pewne kryteria, to będzie nam znacznie prościej. Są one bardzo istotne i warto je określać wspólnie z fachowce, jednak ostateczna decyzja jest subiektywna i należy oczywiście do nas. 

Jak wybrać dachówki ceramiczne?

Jest to, jak już zostało wspomniane dość trudne zadanie, jednak jest kilka zasad, do których warto się stosować. Podczas zakupu dachówki należy zwrócić uwagę na:

  • – Kolor. Jest to bardzo istotna cecha, gdyż będziemy musieli dopasować go do pozostałych elementów naszego domu. Jeśli zdecydujemy się na oryginalną, wręcz ekstrawagancką barwę to będziemy musieli liczyć się z trudnością doboru tynków, rynien czy okien.
  • – Ciemną kolorystykę. Są to kolory zarezerwowane głównie dla domów, które mają wokół siebie wiele wolnej przestrzenie. W takich miejscach prezentują się najlepiej.
  • – Rozmiar. Jest on w pełni zależny od ilości płaszczyzn na dachu. Wraz ze wzrostem tej ilości, rozmiar dachówki powinien maleć. Spore modele świetnie wpasują się w duże przestrzenie.
  • – Rodzaj oraz kolor. Decyzje na temat tych dwóch rzeczy warto podjąć już w czasie tworzenia projektu. Najpóźniej, jednak naprawdę poleca się zrobić to wcześniej, przed sfinalizowaniem więźby dachowej przez zatrudnionego cieślę. 

Wymiana dachówki

Proces wymiany jest całkiem prosty. Wszystkie dachówki (Poznań) ceramiczne w większości przypadków charakteryzują się gładką powierzchnią, w związku z tym każda rysa jest dość widoczna. Nie musimy się jednak martwić, aby ją dostrzec, musimy naprawdę zbliżyć się do samej dachówki. Jak sprawa wygląda z trwałością. Rysy nie mają na nie wpływu, dachówki ceramiczne dobrej jakości radzą sobie z mrozem na całej swojej powierzchni, a rysy w ogóle na nią nie wpływają. Mówimy oczywiście o zarysowaniach, a nie pęknięciach. Łatwo je od siebie odróżnić, a pękniętych egzemplarzy pod żadnym pozorem nie należy wykorzystywać. 

Jeśli zdecydujemy się na zakup dachówki, to warto skorzystać z oferty sklepu mbwesolek.pl. Jest to zaufana firma, która w swojej ofercie ma produkty najwyższej jakości. Wielu zadowolonych klientów, którzy zaufali temu sklepowi z chęcią do niego wraca po wszelkie materiały budowlane. 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here