W Biłgoraju pochowano śp. ks. Michała Stycznia

0

W Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju w poniedziałek (16.03) odprawiono mszę świętą pogrzebową za śp. ks. kanonika Michała Stycznia, który zmarł w miniony piątek. Kapłan, który służył w kilku parafiach naszego regionu, spoczął na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Fot. Joanna Ferens, Katolickie Radio Zamość

Pogrzebowej eucharystii przewodniczył biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek, który przybliżył historię życia zmarłego kapłana. Ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemiologicznym w naszym kraju, w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła tylko określona liczba kapłanów. Po nabożeństwie ciało zmarłego zostało złożone na cmentarzu parafialnym przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Ks. Michał Styczeń urodził się 2 lipca 1928 r. w Chotylubiu, parafia Cieszanów. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Opolskiej z rąk Biskupa Opolskiego Franciszka Jopa – 23 czerwca 1957 r. Jako wikariusz posługiwał duszpastersko w następujących placówkach: Oleszyce, Stary Dzików, Stegna (diec. gdańska), Płazów, Lipsko k. Narola, Machnówek i Hulcze. Był także administratorem parafii Potok Jaworowski i rezydentem parafii Łukawica. Od 1993 do 2005 roku roku posługiwał duszpastersko na Ukrainie w Kopczyńcach i Mierzyńcu. Jako emeryt z końcem 2005 roku zamieszkał w Biłgoraju w Domu Księży Seniorów – przybliża sylwetkę Katolickie Radio Zamość.

elubaczow.com, radiozamosc.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here