O ile tylko mamy taką możliwość, samochód (a także inne wartościowe sprzęty, takie jak rowery czy narzędzia ogrodnicze) warto przechowywać w garażu. W ten sposób przede wszystkim uchronimy je przed szkodliwym wpływem warunków pogodowych, wśród których najgroźniejsze dla nich są deszcz i śnieg, ekstremalne temperatury, promienie słoneczne, wiatr oraz pył unoszący się w powietrzu. Przed zakupem garażu warto jednak poświęcić chwilę i odpowiedzieć na kilka pytań związanych z wyborem najlepszego w naszym przypadku modelu. Jednym z nich jest to, z jakiego materiału będzie on wykonany. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, czym cechują się garaże blaszane, akrylowe oraz te wyprodukowane z drewna i imitujących je materiałów.

  1. 1. Jaki garaż wybrać? Garaże blaszane
  2. 2. Wybieramy garaż: garaże akrylowe
  3. 3. Jak wybrać garaż? Garaże drewnopodobne

Jaki garaż wybrać? Garaże blaszane

W ofercie producentów takich jak Ultom Garaże modele blaszane stanowią sporą część oferty. Niesłabnące od lat zainteresowanie tym typem garaży nie bierze się oczywiście znikąd. Ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem, podobnie jak ich budowa. Jedynym dodatkowym kosztem, jaki musi ponieść ich przyszły właściciel jest wykonanie betonowej wylewki. Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania, wspomnieć należy przede wszystkim o tym, że blacha nagrzewa się, wobec czego nie chroni przed ekstremalnymi temperaturami – dlatego warto zadbać o dodatkową izolację. Nie bez znaczenia jest też to, by wybierać garaże ocynkowane, które są zabezpieczone przed korozją.

Wybieramy garaż: garaże akrylowe

Największym plusem, jaki należy odnotować opisując garaże akrylowe jest bez wątpienia fakt, że – podobnie jak inne modele wykonane z tworzyw sztucznych – nie są zagrożone korozją ani butwieniem. Nie wymagają więc tak pracochłonnej konserwacji, jak ich odpowiedniki z blachy oraz drewna – w zupełności wystarczy ich umycie co kilka miesięcy. Na tle pozostałych rozwiązań wyróżniają się też nieskomplikowanym montażem, niewymagającym właściwie żadnych zdolności budowlanych. Minusy? Brak (lub spore ograniczenie) możliwości rozbudowy oraz fakt, że pomalowane zwykle nie prezentują się najlepiej.

Jak wybrać garaż? Garaże drewnopodobne

Ostatnia z grup, które opiszemy w tym artykule tto garaże drewnopodobne. To ciekawa alternatywa dla garaży wykonanych z litego drewna, od których są znacznie tańsze i mniej podatne na wilgoć oraz płomienie, a przy okazji prezentują się równie dobrze. Mogą być wykonane z różnych materiałów – zarówno blachy, jak i tworzyw sztucznych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here