Lubaczów, powiat lubaczowski: Sprawy urzędowe załatwiajmy zdalnie

0

Przedstawiciele instytucji publicznych i służb sanitarnych apelują by wszelkie sprawy urzędowe załatwiać zdalnie, a koniczne wizyty w urzędach umawiać telefonicznie.

Z związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa w Polsce wszyscy powinniśmy do maksimum ograniczyć wizyty w miejscach publicznych – urzędach, przychodniach, placówkach handlowych, czy bankach. Należy mieć świadomość tego, iż nasza nieroztropność może stanowić realne zagrożenie dla członków naszych rodzin, szczególnie seniorów.

Można kontaktować się na nami poprzez profil zaufany e-PUAP, za pomocą telefonu, poczty elektronicznej lub innego dostępnego kanału komunikacji na odległość. Jeżeli zaistnieje, zdaniem Państwa, potrzeba bezpośredniego kontaktu z pracownikami jednostki bardzo prosimy o wcześniejsze skonsultowanie wizyty telefonicznie – informuje w komunikacie Marek Leja, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Lubaczowie.

Z podobnym apelem wystąpiły inne instytucje publiczne – urzędy miast i gmin, Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy, ZUS, czy Urząd Skarbowy.

O zdalny kontakt apelują także lekarze i przypominają, że w ramach teleporady można uzyskać np. receptę na leki.

– W związku z istniejącym zagrożeniem epidemią koronowirusa, zachęcamy Pacjentów zdrowych, do korzystania z telekonsultacji z lekarzami POZ w ramach której mogą Państwo uzyskać poradę lub otrzymać receptę na lekarstwa przyjmowane stale – czytamy na stronie Centrum Medycznego Kormed w Lubaczowie.

Doświadczenia innych krajów (np. Włoch, gdzie zmarło już ponad tysiąc osób) potwierdzają, że ograniczenie kontaktów osobistych jest konieczne w kwestii rozprzestrzeniania się wirusa.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here