Wóz strażacki, który do tej pory służył w jednostce w Krowicy Hołodowskiej, trafił do Niemirowa na Ukrainie. Decyzję o przekazaniu podjęli gminni radni.

W środę (11.03) przed remizą strażacką OSP w Krowicy Hołodowskiej, w ślad za uchwałą Rady Gminy Lubaczów z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej, odbyło się oficjalne przekazanie samochodu pożarniczego marki Star P244L dla OSP w Niemirowie.

Druhów z Krowicy Hołodowskiej odwiedziła delegacja z Ukrainy, wśród gości obecni byli: Wójt Gminy Niemirów Mikołaj Besaga, Sekretarz Gminy Andrij Ris oraz przedstawiciel PSP w Jaworowie Iwanczyszyn Rusłan Iwanowicz. Gminę Lubaczów reprezentował Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, Sekretarz Gminy Stanisław Woś, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Czyrny oraz pracownik Urzędu Gminy Lubaczów Agata Antonik. Na miejscy byli także obecni strażacy z miejscowej jednostki OSP.

Podczas spotkania Wiesław Kapel podkreślił, że współpraca z gminą Niemirów w ramach międzynarodowej umowy partnerskiej trwa już wiele lat. I to właśnie dzięki niej możemy ratować wspólne historyczne dziedzictwo kulturowe na Ukrainie.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

elubaczow.com, gminalubaczow.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here