Podsumowanie siatkarskich lig w Lubaczowie

0

W niedzielę (8.03) na hali sportowej MOSiR w Lubaczowie zostały rozegrane finałowe spotkania amatorskich lig piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Z mistrzowskimi tytułami rozgrywki zakończyły drużyny ZS Oleszyce i Lube Lubaczów.

Fot. MOSiR Lubaczów

W tym sezonie w naszym mieście wystartowało dwie ligi siatkarskie – po raz pierwszy żeńska , w której udział wzięło pięć drużyn: ZS Oleszyce , Gold Team Lubaczów, Dream Team Cewków, Power Girls Lubaczów i Kresowianki i liga męska rozgrywana już od dwudziestu lat, w której udział wzięło 7 drużyn: Delicja Cieszanów, Zdrój Horyniec, MOSiR Bosch – Service, Lube Lubaczów, BS Stary Dzików, Laser Team Stary Dzików i KP PSP Lubaczów. Rozgrywki ruszyły w listopadzie, a w trakcie rundy zasadniczej i rewanżowej rozegrano 62 mecze i rewanże systemem każdy z każdym. Zgodnie z regulaminem do pojedynków półfinałowych kwalifikowały się cztery pierwsze drużyny, które w półfinałach grały kluczem 1-4 i 2-3.

Niedzielny turniej finałowy rozpoczął się od pojedynku o trzecie miejsce pomiędzy Power Girls Lubaczów i Dream Team Cewków, w którym lepsze okazały się dziewczyny z Dream Team-u. Z kolei dziewczyny z Gold Team Lubaczów w walce o najwyższe podium musiały uznać wyższość ZS Oleszyce, które po wyrównanym pięciosetowym spotkaniu zdobyły tytuł mistrzyń ligi.

Dużo emocji przyniosły kibicom także mecze w męskim wydaniu. O trzecie miejsce na podium walczyły drużyny Delicji Cieszanów i Zdroju Horyniec. Spotkanie rozstrzygnęło się również po pięciu setach na korzyść Zdroju. O mistrzowski tytuł zagrali strażacy z KP PSP w Lubaczowie, którzy po kilkuletniej przerwie z przytupem wrócili do ligi dochodząc do ścisłego finału oraz młodzi zawodnicy z Lube Lubaczów, którzy mimo kilku przeciwności również doszli do najważniejszego pojedynku. To także do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break i ostatecznie to zawodnicy Lube na swoich piersiach mogli zawiesić złote medale zdobywając mistrzowski tytuł.

Po turnieju przyznano także wyróżnienia indywidualne – najlepszą zawodniczką finałów została Klaudia Kołodziej z ZS Oleszyce, a najlepszym zawodnikiem finałów został wybrany Kamil Pytel – reprezentant Lube Lubaczów. Na zaproszenie organizatora rozgrywek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaczowie, na finałach pojawił się Burmistrz Krzysztof Szpyt, który dokonał wręczenia pamiątkowych medali, statuetek, dyplomów i pucharów podsumowując tym samym blisko pięciomiesięczne zawody.

Galeria zdjęć, fot. MOSiR Lubaczów.

elubaczow.com, MOSiR Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here