W Lubaczowie reaktywują Plebiscyt „Lubaczowianin Roku”

1

Burmistrz Lubaczowa chce uhonorować osoby, które odnoszą sukcesy i zmieniają miasto tworząc jego pozytywny wizerunek. W tym celu wraca do organizacji Plebiscytu „Lubaczowianin Roku”.

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w 2003 roku. Odbyły się jego cztery edycje, po czym zaprzestano tej praktyki. Teraz Burmistrz Krzysztof Szpyt wraca do wyróżnienia osób, które swoją pracą w sposób szczególny przyczyniły się do kreowania wizerunku Lubaczowa i są oddane na rzecz społeczności. Od 2 do 30 kwietnia będzie można zgłaszać kandydatów, którzy powalczą o tytuł „Lubaczowianin Roku 2019”. Swoich faworytów wystawić mogą pełnoletni mieszkańcy Lubaczowa, grupy osób pełnoletnich lub organizacje społeczne. Kandydaci rywalizować będą w kategoriach kultura (twórcy, artyści, animatorzy kultury, menedżerowie kultury), oświata (pracownicy oświaty, pedagodzy, osoby prowadzące działalność oświatową), przedsiębiorca (właściciele firm, w tym: handlowcy, usługodawcy, producenci oraz menedżerowie i zarządcy firm), społecznik (działacze społeczni), sport (zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi, organizatorzy życia sportowego), zdrowie (lekarze, pracownicy opieki zdrowotnej, menedżerowie, osoby prowadzące działalność na rzecz zdrowego trybu życia – fitness, siłownie, spa, dietetyka itp.). Nową, po raz pierwszy wprowadzoną kategorią, będzie Super Lubaczowianin, która ma uhonorować osoby zasługujące na szczególne wyróżnienie z tytułu wybitnych osiągnięć, długoletniej pracy itp.).

Spośród zgłoszonych osób Kapituła, powołana przez Burmistrza, wybierze po trzy osoby z każdej kategorii, które w głosowaniu mieszkańców walczyć będą o tytuł „Lubaczowianina Roku 2019”. Laureatów poznamy 20 czerwca podczas Uroczystej Gali. 

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here