Kiedy deklaracja PIT-36 i PIT-36L za 2019 rok

0

Przedsiębiorcy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą od dłuższego czasu poszukują elektroniczne wersje rocznych deklaracji podatkowych PIT-36 i PIT-36L, by rozliczyć swoje zeznanie podatkowe za 2019 rok. Takie wzory nie są jednak jeszcze dostępne.

Obecnie deklaracje PIT-36 i PIT-36L za 2019 rok są dostępne tylko do wydruku.

Mimo licznych informacji w mediach na temat szybkiego i prostego rozliczenia podatku za 2019 rok, m.in. dzięki usłudze E-PIT, ministerstwo finansów nie udostępniło do tej pory elektronicznej wersji deklaracji PIT-36 i PIT-36L za 2019 rok. Przez to przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, w tym także będący opodatkowani podatkiem liniowym, nie mogą złożyć deklaracji i otrzymać zwrotu podatku. Co prawda na stronie podatki.gov.pl są dostępne formularze PIT-36 i PIT-36L za 2019 roku, ale wyłącznie jako pliki do druku.

Jak poinformowało ministerstwo finansów, deklaracje PIT-36 i PIT-36L za 2019 rok w wersji elektronicznej mają pojawić się już niebawem. Najnowszy komunikat (z 2 marca) brzmi podobnie do poprzednich i nie zmienia się od kilku tygodni:

Kończymy prace nad udostępnieniem wersji elektronicznej formularzy PIT-36 i PIT-36L.

Formularze te urzędy skarbowe będą obsługiwać priorytetowo.

Trwają końcowe testy nad udostępnieniem formularzy PIT-36 i PIT-36L. Elektroniczne formularze zostaną udostępnione na stronie podatki.gov.pl i w aplikacji e-Deklaracje desktop.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here