W Gorajcu ruszy Operacja Czysta Rzeka 2020

1

Mieszkańcy Gorajca w gminie Cieszanów w szczególny sposób dbają o swoją Małą Ojczyznę. Po raz drugi przyłączają się do ogólnopolskiej akcji – Operacja Czysta Rzeka. W jej ramach 8 marca podejmą się czyszczenia okolic rzeczek Gnojnik i Łówczanka.

Mieszkańcy Gorajca po raz drugi przyłączyli się do akcji „Czysta rzeka”.

Koordynatorem akcji jest Paweł Kawka ze Stowarzyszenia Folkowisko. Przypomnijmy, w ubiegłym roku członkowie sztabu Gorajec uzbierali ponad 200 kg nadrzecznych śmieci, były wśród nich fotele samochodowe, opony i pralka.

– W ubiegłym roku mieliśmy 22 wolontariuszy. Liczymy, że tym razem dołączą do nas kolejne osoby, które chcą dbać o środowisko naturalne. Rejestracja do udziału w akcji jest bardzo prosta. Na stronie www.operacjarzeka.pl wystarczy wybrać sztab, w którym chce się działać, podać dane kontaktowe i wybrać rozmiar specjalnej koszulki, którą otrzyma każdy wolontariusz. Posprzątajmy razem naszą okolicę. Sprawmy, żeby okolice naszych rzek znów były czyste i można było wśród zieleni i śpiewu ptaków odpoczywać i cieszyć się czystym środowiskiem. – zachęca do udziału  Marcin Piotrowski.

Wolontariuszami mogą być osoby pełnoletnie, zaś ci, którzy nie ukończyli 18. roku życia, mogą brać udział wyłącznie pod opieką i odpowiedzialnością rodziców lub dorosłych opiekunów.

Operacja Czysta Rzeka 2020 trwa od 1 marca do 30 kwietnia. W tych dniach można organizować własne operacje. Kulminacyjnym dniem, w którym odbędzie się akcja główna, będzie 18 kwietnia 2020. Projekt jest organizowany w oparciu o powoływane lokalne sztaby, które zgłaszają chęć udziału na zasadach wolontariatu. Organizatorzy Operacji chcą zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego podejmując natychmiastowe, konkretne i wymierne działania prośrodowiskowe.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here