Przepadły sejmowe poprawki Lewicy w sprawie remontów dróg

47

Przy okazji uchwalania budżetu na 2020 rok, klub Lewicy w Sejmie chciał poprawkami zabezpieczyć finansowanie remontów głównych dróg wojewódzkich przebiegających m.in. przez powiat lubaczowski. Projekty te zostały jednak odrzucone m.in. głosami posłów PiS.

O odrzuceniu poprawek mówił m.in. Łukasz Rydzik z klubu Lewicy w Sejmie.

Sejmowe głosowania nad budżetem są każdego roku okazją dla opozycji do zgłaszania licznych poprawek. To swego rodzaju „koncert życzeń” inwestycji regionalnych, w którym opozycja zarzuca rządzących. Tak było także w czasach, kiedy to PiS był w opozycji. Tym razem to parlamentarzyści klubu Lewicy zgłosili tzw. poprawki regionalne mające na celu utworzenie rezerwy celowej na łączną kwotę 252 mln zł. Pieniądze miałby być przeznaczone na remonty dróg wojewódzkich przebiegających m.in. przez powiat lubaczowski. Chodzi o drogi: 865 Jarosław – Bełżec, 867 Sieniawa – Hrebenne, 863 Tarnogród – Cieszanów i 864 Nowy Lubliniec – Żuków.

O tym, że remonty dróg wojewódzkich w naszym powiecie to sprawa kluczowa, nie trzeba nikogo przekonywać. Ich stan od lat ulega stałej degradacji, a władze wojewódzkie nie planują w najbliższym czasie ich kompleksowej modernizacji. Problemem są pieniądze, a dokładnie ich brak. Remonty nie uzyskają wsparcia także z budżetu centralnego, bo poprawki Lewicy przepadły w sejmowych głosowaniach. Wygrała partyjna dyscyplina.

Niestety głosami wszystkich Podkarpackich i Lubelskich posłów PiS oraz Konfederacji poprawki zostały odrzucone. Propozycja była o tyle istotna, że drogi o których mowa wymagają natychmiastowej przebudowy. Są to drogi wojewódzkie, które od lat nie były remontowane, a których stan nawierzchni jest w fatalnym stanie. Brak odpowiedniej infrastruktury może być powodem zaniechania inwestycji w naszym regionie marginalizując skrajne powiaty naszego województwa – mówi Łukasz Rydzik z sejmowego klubu Lewicy.

elubaczow.com, kaj

47 komentarze

 1. Czyli dwie pannice walczące o nasz region były przeciwko budowie dla nas drogi. No brawo, jednym słowem ich obietnice są guzik warte kiedy kaczka decyduje jak kto ma głosować. To rządy państwa prawie totalitarnego a nie demokratycznego. A my ciemny lud przyjmujemy je z czerwonymi dywanami włażąc im gdzie się da. A mogły sobie być za ustawą i wyszły by z tego zwycięsko.

 2. Kluczowym elementem modernizacji wymienionych przez pana Łukasza Rydzika dróg wojewódzkich jest budowa mostu na rzece San w rejonie Jarosławia.Ta budowa zmieni całą infrastrukturę dróg, szkoda że o tym nie wspomniał i gra na emocjach społecznych.

 3. Tak mysle,ze Naczelnik Panstwa Kaczynski mogl nawet nie wiedziec o tym projekcie. On teraz ma na glowie ogarniecie kampanii prezydenckiej,pomimo problemow zdrowotnych i ordynarnego plucia politycznych konkurentow. I dobrze,bo ja oddam glos na Andrzeja Dudę. Natomiast postawa tzw.naszych poslanek rozczarowuje

  • Duda to nie prezydent tylko gwiazdor – on nie podpisuje – on rozdaje autografy 😀 taki humor ostatnio słyszałem 😀 Głosuj sobie na marionetkę, pewnie ślinisz się na 13 -14 -15 -16 -17 -18 -19 – 20 emeryturę 🙂 A Twoje wnuki jeszcze będą na kolanach tyrać w zachodnich korpo żeby odrobić to co teraz wszystkim rozdają. Socjaliści do potęgi „ętej”! Byle dać, bo nie ze swoich pieniędzy dają tylko z naszych. Wielka afera z palcem – ale pod stołem zaje… 23 MILIARDY złotych z OFE. Oczywiście gwiazdor Duda podpisał co podsunęli. Jak to mówi Korwin -” trzeba być skończonym idiotą aby na nich zagłosować” (cytat a nie obrażanie kogokolwiek – przypis do admina).

 4. Po prostu nie wyobrazam sobie Pani Kidawy pelniacej Urzad Prezydenta. To jest drugi Komorowski. Nie widze wsrod innych kandydatow odpowiedniej osoby na to stanowisko. Jesli juz mialbym taki wybor podjac to Krzysztof Bosak,bo ten kandydat dobrze mowi ale nie ma szans przebicia. Dlatego glosuje na Prezydenta Dudę. Zaznacze,ze ja rowniez nikogo nie obrazam,to tylko moja subiektywna opinia

  • Czy nie uważa Pan że PAD jest marionetką która tylko wykonuje rozkazy z Nowogrodzkiej? Ja też się nad nim zastanawiałem ale jeżeli podpisze 2 mld na TVP to niestety straci mój głos!!! Za te pieniądze można byłoby oddłużyć 100 szpitali kwotą 20 mln. Między innymi nasz szpital w Lubaczowie.

  • M27 – proszę Cię, mniejsze zło nie jest dobrem – coś jest białe albo czarne. Więc jeśli uważasz że Bosak powinien być prezydentem to na niego głosuj – to też mój kandydat. Siła przebicia nie ma tutaj nic do znaczenia. Oni pokazali środkowy palec – my też możemy. PIerwsza tura polega na tym że głosujemy na tego na kogo chcemy, w drugiej turze można wybrać mniejsze zło lub kolejny palec i zmniejszyć frekwencję. Poparcie takiego kandydata jak Bosak to nie stracony głos, to pokazanie palca rządzącym że mamy ich dość i budzimy się i zauważamy innych a nie tylko czarnych lub białych. Na prawdę jest trzecia opcja na którą warto zagłosować.

  • Właśnie dlatego że każdy rozsądny który mówi „zagłosowałbym na Konfederację, ale ona i tak nie wygra, więc zagłosuję na PiS” – tak też czyni, to mamy to, co mamy. Nic nie da wymiana koni przy żłobie. Trzeba zlikwidować żłób – a to może tylko Konfederacja.

 5. Do Adrian22-pani Kidawa bedzie za to marionetka Tuska. Zreszta,prezydent w duzej mierze to funkcja reprezentacyjna,rzadzi premier ,nie mamy systemu prezydenckiego(ktorego jestem zwolennikiem). Prezydent Duda przynajmniej sie zachowac. Ja w 2015 wiedzialem,ze najwiecej bedzie mial do powiedzenia Naczelnik Panstwa,ale nie chcialem reelekcji Komorowskiego. Pomijajac jego kompromitujace wpadki to on byl marionetka Donalda Tuska. Dzieki obnizeniu wieku emerytalnego,moja mama mogla przejsc na emeryture i widze jak odzyla. To dzieki PiS i podpisowi prezydenta Dudy. Zaznacze,ze nie korzystam z zadnego programu socjalnego PiS. Po prostu po przeanalizowaniu wszystkich kandydatow zostali mi dwaj. Krzysztof Bosak i Andrzej Duda. Z racji tego,iz ten pierwszy nie ma szans,pozostaje mi urzedujacy prezydent. Tak tez zaglosuje.

  • Jak już nie bardzo wiesz co komuś odpisać, to chcesz od oponentów merytorycznych argumentów. Może Ty podaj jakieś uzasadniające Twoją tezę, że „kluczowym elementem modernizacji wymienionych przez pana Łukasza Rydzika dróg wojewódzkich jest budowa mostu na rzece San w rejonie Jarosławia. Ta budowa zmieni całą infrastrukturę dróg”. Ja żadnych argumentów za tym przemawiających nie widzę (poza tym, że zmniejszy się ruch na terenie miasta Jarosław, Szówska i Koniaczowa, co nam mieszkańcom powiatu lubaczowskiego niewiele daje), szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę dróg po wschodniej stronie Sanu. Nowy most ma się łączyć w Koniaczowie z drogą Bełżec-Jarosław i co to niby zmieni w tej infrastrukturze?

   • Wyżej Adrian22 i M27 pisali o marionetkach. Pan Duda obiecywał, że nie będzie notariuszem. A był, tak samo zresztą jak wcześniej pan Komorowski. Pan Kaczyński wczoraj albo dzisiaj powiedział, że pani Kidawa-Błońska „nie jest politykiem samodzielnym”. Dokładnie to samo można powiedzieć o obecnym Prezydencie. Czas na inny wybór niż POPiS.

     • To nie jest kandydat mojego pierwszego wyboru. Co prawda w sprawach gospodarczych i polityki zagranicznej zgadzam się z jego opcją polityczną, ale w sprawach społeczno-obyczajowych i światopoglądowych znacznie bliżej mi do lewicy. Ale w drugiej turze, gdyby się w niej znalazł zamiast pani Kidawy-Błońskiej, zagłosowałbym na niego.

    • Na PiS i na Pana Kaczyńskiego lewica z liberałami szczują, kłamią, obrażają , manipulują wydarzeniami, wymyślają niestworzone historie. A proszę sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie ten niby Tyran Kaczyński te wszystkie pieniądze, majątki, może skrzynie ze złotem gdzie on to chowa i dla kogo ??? Jak jest Takim Tyranem i Despotą to dlaczego go tak wszyscy słuchają i niby boją się jego. Pozostawiam to panu do własnych interpretacji.

    • Jak tym oponentom jak ich nazwałeś przedstawiam argument to się po prostu nie odnoszą do niego np. ustawa o wywozie nieczystości z 2013r. Którą wprowadziło PO.
     A jak już nie wiedzą co napisać to używają niecenzuralnych słów wobec mojej osoby.
     Pozdrawiam.

    • A jak myslicie,dlaczego pan Donald Tusk nie zdecydowal sie na kandydowanie?bo stchorzyl! zatem wymyslili ze oficjalnie bedzie pani Kidawa a nieoficjalnie bedzie rzadzil Tusk. Czyli identycznie jak w przypadku PiS. Moj wybor 1 tura Krzysztof Bosak,2- Andrzej Duda

     • Donald to kundel Makreli dlatego dostaje piękne medale i tytuły od Niemiec wiadomo za co. A ogólnie kiedyś przegrał wybory z Lechem Kaczyńskim chociaż siał mowę nienawiści i uruchomił przemysł pogardy wobec Lecha Kaczyńskiego to mu nie pomogło wygrać. Donald wie że z prezydentem Dudą nie ma szans gdyż ciężko by mu było wzniecić w społeczeństwie pogardę do prezydenta.

 6. Czysta hipokryzja. Posłanka Pisu z Lubaczowa zagłosowała przeciwko remontowi drogi Lubaczów- Jarosław. Jedyne okno na świat. Jak wygląda stan tej drogi , wszyscy wiedzą co jeżdżą. Ta baba ma w d..ie Lubaczów, chodzi jej tylko o kasę i karierę….

   • Tak samo jak 5 lat temu Polska była w ruinie!
    dopiero jak PiS przejęło władzę to zdarzyło się coś niezwykłego w stratosferze i wszystko zaczęło rosnąć, np.: ceny, głupota, chamstwo, nienawiść!
    po prostu prawdziwa polska (celowo z małej dla chamów co poniżają ten kraj!)
    no i Zenek na krula órusł

   • panie „prawdziwy polak” jak to macie w zwyczaju się nazywać. Zauważy pan że 7 lat to kawał czasu i 7 lat temu ta droga nie była taka, po drugie właśnie też dlatego że nic nie zrobili tamci ludzie ich odsunęli. A przypomnę że to wy kilka lat temu w tv „pis”3 podpisywaliście już papiery na jej remont i nie dziw się pan że ludzie to pamiętają i pamiętać będą. A skoro na waszą propagandę jest 2mld to i ludzie drogi chcą mieć zrobione. I „ciemny lud jak to kupił nawet ” to i się odwdzięczy.
    Reasumując jesteście 100x bardziej pazerni na kase i niesłowni jak PO z PZPR razem wzięci. (chociaż z PZPR to wy się wywodzicie)
    p.s celowo zwroty grzecznościowe pisane z małej litery

    • Wie pan co za dużo w pana słowach jest tej propagandy i manipulacji którą liberałowie karmią ludzi w TVN i reszcie pseudo mediach bo te hasła pt. Ciemny lud, 2 miliardy na tv, PiS to PZPR, są bardzo słabe i uświadamiają mnie w tym tylko że pan nie wie o czy pisze, nie na pan żadnej wiedzy powtaża pan tylko puste frazesy które są bez pokrycia w rzeczywistości.

     • To co napisałeś wcześniej, co powiedziała pani Szydło to też propaganda i manipulacja. Nie wystarczy nie kraść. A w języku polskim nie pisze się „powtaża” tylko „powtarza”.

     • To pewnie na te wszystkie programy społeczne i gospodarcze rozwojowe PiS te pieniądze wyczarował. A jak się pisze o głowie państwa polskiego to tytułuje się ,,Pan Prezydent” bez języka pogardy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here