Dostęp do szerokiego grona specjalistów w jednym pakiecie

1

Trudno sobie wyobrazić, aby komukolwiek konieczność korzystania z usług publicznej służby zdrowia sprawiała przyjemność. Już kolejki do lekarza pierwszego kontaktu bywają ogromne, nie mówiąc o nawet wielomiesięcznych oczekiwaniach na badanie u lekarza specjalisty. Naprzeciw naszym troskom wychodzą placówki, oferujące prywatne pakiety medyczne. Zachęcamy do przekonania się, na czym one polegają i czy warto z nich korzystać.

Czym są prywatne pakiety medyczne?

Prywatny pakiet medyczny to nic innego, jak opłacany w ratach bądź z góry, dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz wybranych specjalistów. Niemal każda prywatna klinika ma w swojej ofercie kilka opcji pakietowych, odpowiednio dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Co ciekawe, wiele firm, chcąc przyciągnąć i zatrzymać przy sobie pracowników, proponują w formie benefitów dostęp do takich pakietów – coraz częściej jest to jedna z bardziej pożądanych przez pracowników dodatkowa forma wynagrodzenia.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie swoje zdrowie i komu szkoda życia na stanie w niekończących się kolejkach w publicznych przychodniach. Zamiast stresu, opryskliwych recepcjonistek i nieuprzejmych lekarzy, prywatny pakiet medyczny oferuje nam usługi na najwyższym poziomie – i to bez kilkumiesięcznego oczekiwania. Otrzymujemy niemal natychmiastowy dostęp do specjalistycznych konsultacji, badań profilaktycznych oraz zabiegów ambulatoryjnych. Forma spłaty jest bardzo wygodna – większość placówek oferuje możliwość opłacenia pakietu w ratach. 

Do jakich specjalistów mamy dostęp?

To, do jakich specjalistów będziemy mieć dostęp, zależy w dużej mierze od placówki, która oferuje dany pakiet medyczny oraz od naszych indywidualnych potrzeb. Oczywiście im więcej jesteśmy w stanie zapłacić, tym więcej opcji do wyboru. Zazwyczaj jednak w podstawowym pakiecie mamy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz kilku lekarzy specjalistów, takich jak ginekolog, dermatolog czy okulista.

Do tego dochodzi opcja szczepień, a oprócz tego, niemal w każdym pakiecie istnieje sposobność konsultacji online oraz możliwość dokonania rezerwacji wizyty za pośrednictwem strony internetowej – co pozwala oszczędzić czas i nerwy na próbach dodzwonienia się do przychodni. Koszt podstawowego pakietu waha się między 80 a 100 zł miesięcznie. 

Jak wybrać odpowiedni pakiet medyczny? 

Jak już wspominaliśmy – im droższy pakiet, tym szerszy dostęp do grona specjalistów. Nie ma jednak sensu inwestować w najdroższy pakiet medyczny, jeśli większość z usług oferowanych w jego ramach nie jest nam niezbędna. Większość placówek ma w swojej ofercie możliwość indywidualnego dopasowania, dlatego warto się zastanowić, z jakich usług medycznych korzystamy najczęściej, jakie dokuczają nam dolegliwości i jaki lekarz specjalista może nam pomóc.

Istnieją pakiety zarówno indywidualne, jak i rodzinne, co z pewnością stanowi dodatkowy plus dla osób z dziećmi, a niektóre placówki posiadają także specjalne pakiety medyczne dla seniorów. Większość z nich możliwa jest do zakupienia za pośrednictwem strony internetowej. 

Więcej informacji znajdziecie na: https://mediccentre.pl/


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here