Lubaczów: MDK rozpoczyna działalność w swojej odnowionej siedzibie

5

W piątek (21.02) odbędzie się oficjalne oddanie do użytku po kompleksowej modernizacji i rozbudowie budynku Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Na pierwsze spektakle jednostka zaprasza już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Nowa sala widowiskowa MDK, fot. UM Lubaczów

Dom Kultury w Lubaczowie funkcjonuje od 1961 roku. Od tego czasu budynek nie przeszedł tak całościowego remontu. W lutym 2018 roku władze miejskie zdecydowały się na ten krok, pozyskały dofinansowanie i ruszyły z modernizacją. Przebudowano 906 m² i dobudowano 970 m². Teraz budynek jest czterokondygnacyjny. Wyposażony został w windę, powstały sala zajęciowa, plastyczna oraz taneczna, 2 sale konferencyjne, Mała Scena (sala prób), Sala 4 Kultur, kasa, szatnia, pomieszczenia biurowo-administracyjne i kawiarnia. Odnowiono także salę widowiskową. W sumie remont budynku pochłonął prawie 6 mln zł. 

MDK na pierwszą inscenizację zaprasza w sobotę (22.02) o godz. 16:00. W spektaklu „MY” w reżyserii Barbary Thieme zaprezentuje się Teatr Magapar (obsada: Agnieszka Damm, Paulina Damm, Julia Zegarlicka, Łukasz Czyrak, Artur Kornaga, Tomasz Wis). Natomiast w niedzielę (23.02) o godz. 16:00 odbędzie się premiera spektaklu „Sybir. Nie wiadomo co będzie?” w wykonaniu Teatru WARTO. Kolejna odsłona spektaklu o godz. 18:00.

AH, elubaczow.com

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here