27-letni Turek zatrzymany przez SG w okolicach Werchraty

3

Patrol Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymał 27-letniego Turcji, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy. Mundurowi zatrzymali również Szweda oraz Ukraińca, którzy zamierzali odebrać imigranta i przewieźć dalej do Niemiec.

Fot. BiOSG, arch.

Mężczyznę zatrzymano w sobotę (15.02) w okolicach Werchraty w gminie Horyniec-Zdrój, po tym jak chwilę wcześniej pieszo, w środku nocy nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. Nie był świadomy, że strażnicy graniczni z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do obserwacji w nocy cały czas monitorują jego ruchy przy granicy.  

Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie dokumentów. Przyznał, że po polskiej stronie granicy miał na niego czekać samochód wraz z kierowcą. W ten sposób chciał dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Dalsze działania funkcjonariuszy Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania opla, w którym podróżowało dwóch mężczyzn, 47-letni obywatel Szwecji oraz 38-letni Ukrainiec. W trakcie kontroli, w bagażniku auta ujawniono paszport należący do zatrzymanego Turka.

Turecki imigrant przyznał, że na Ukrainę dostał się drogą lotniczą. Tam mieszkał u rodziny zatrzymanego Szweda, który wspólnie z obywatelem Ukrainy pomógł mu w zorganizowaniu nielegalnej wyprawy na zachód Europy.

Obywatel Turcji został ukarany mandatem karnym, a następnie przekazany z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Z kolei Ukraińcowi wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności oraz 3-letni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen. Obywatel Szwecji został pouczany za popełnione wykroczenie i po wykonaniu czynności służbowych zwolniony.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here