W Radrużu o promocji Ziemi Lubaczowskiej z PROT

0

Zarząd Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej spotkał się na wyjazdowym posiedzeniu z samorządowcami z powiatu lubaczowskiego oraz przedstawicielami branży turystycznej. W środę (12.02) w Radrużu mówiono o kierunkach rozwoju turystyki w naszym regionie.

– Nie wyobrażam sobie lepszej lokalizacji na taką rozmowę niż Radruż, wszak to tu znajduje się wyjątkowa cerkiew wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i to ona powinna być jednym z motorów napędowych rozwoju turystyki w naszej okolicy – podkreśla członek zarządu PROT Marcin Piotrowski z Chutoru Gorajec.

Prowadząca spotkanie Dyrektor Biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Anna Brzechowska-Rębisz podkreślała, że Wschodnie Roztocze często też zwane Ziemią Lubaczowską jest jedną z najciekawszych destynacji turystycznych Polski Wschodniej, a jej najsilniejszym atutem jest rozwijająca się bardzo prężnie ekoturystyka. Podkreślała również znaczenie turystyki festiwalowej w naszym regionie, której motorami napędowymi są trzy znane w całej Polsce festiwale (Festiwal Dziedzictwa Kresów, Cieszanów Rock Festiwal i Folkowisko). Zaznaczyła jednak, że dużym problemem tej części Roztocza jest słaba sieć bazy noclegowej. Namawiała w szczególności do tworzenia agroturystyk, podając za przykład sukces prężnie działających w naszej okolicy ośrodków Leśniczówka Cichowe Łozy, Dzikowisko czy Leśna Chata.

Jednym z najciekawszych elementów spotkania była prezentacja nowatorskich sposobów promocji regionu, które obecnie stosuje PROT. Skupia się ono na mediach społecznościowych i tworzeniu filmów z udziałem influenserów, czyli tak popularnych obecnie blogerów i youtuberów.

W spotkaniu z zarządem PROT licznie udział wzięli też samorządowcy z terenu powiatu Lubaczowskiego, przedstawiciele branży turystycznej i społecznicy.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here