Serce w centrum Oleszyc

5

W centrum Oleszyc pojawiło się wielkie serce. To pojemnik, do którego każdy może wrzucać plastikowe nakrętki. Po zbiórce zostaną one wymienione na pieniądze, które przekazane zostaną na rehabilitację Sandry Stec.

Inicjatorami zbiórki są wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Oleszycach. W ten sposób chcą pomóc swojej koleżance. Akcja niesie ze sobą hasło „Każdy ma coś, co może dać innym”, więc wychodząc na spacer, na zakupy czy do urzędu można jednocześnie napełnić serce nakrętkami i pomóc dziewczynce. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych. Buduje wrażliwość ekologiczną, pomaga lokalnej społeczności, wzmacnia relacje zespołu wewnątrz ośrodka oraz wspiera działalność charytatywną.

AH, elubaczow.com 


5 komentarze

  1. Powinno być dużo takich pojemników na plastikowe nakrętki w różnych miejscach, np. w Lubaczowie na Rynku, tam się dużo imprez odbywa, w lecie w Kresowej Osadzie a szczególnie tam, gdzie organizuje się różne festyny, festiwale, majówki, koncerty. Wtedy tak dużo butelek z nakrętkami ląduje w koszu. Niepotrzebna nakrętka tak bardzo potrzebna. Byłoby z tego dużo pożytku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here