Odszkodowania za wypadek w Szkocji – co robić? Gdzie się zgłosić?

0

Do wypadku może dojść wszędzie i to w przeróżnych okolicznościach. Na szczęście na terenie Wielkiej Brytanii, do której zalicza się również Szkocja, działa bardzo korzystne prawo do odszkodowania, jeśli ulegniemy wypadkowi nie z naszej winy.

Do urazu może dojść w wyniku wypadku samochodowego, z powodu zaniedbań medycznych, zaniedbań ze strony pracodawcy czy właściciela lokalu, z którego usług korzystaliśmy. To jednak tylko kilka najczęstszych przypadków.

Po co ubiegać się o odszkodowanie?

Jeśli jesteśmy przekonani, że nie ponosimy winy za wypadek, zdecydowanie powinniśmy ubiegać się o uzyskanie odszkodowania od osoby, która jest odpowiedzialna za poniesione przez nas urazy. Powinniśmy myśleć o odszkodowaniu jako o rekompensacie – w końcu w wyniku wypadku z pewnością straciliśmy sporo funduszy, ale także czasu i energii, pomimo iż nic nie zawiniliśmy. Opieka zdrowotna, okres rekonwalescencji – to wszystko generuje straty finansowe. Chociażby z tego powodu, że opuszczamy w wyniku wypadku pracę, co przekłada się na niższe wynagrodzenie, nie wspominając już o kosztach leczenia czy konieczności naprawy pojazdu, jeśli mowa o wypadku komunikacyjnym. Jak wygląda ubieganie się o odszkodowania w Szkocji?

Odszkodowania w Szkocji za wypadek przy pracy

Każdy pracodawca w UK, w tym również Szkocji, ma obowiązek opłacać Employer’s Liability Insurance. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że za wniesiony wniosek o odszkodowanie będziemy traktowani inaczej w firmie, w której zostaliśmy zatrudnieni. Employer’s Liability Insurance ma za zadanie ułatwiać ten proces – skoro pracodawca i tak musi już opłacać ubezpieczenie tego typu, odszkodowanie nie powinno być żadną przeszkodą, a raczej dbaniem o swojego pracownika. Pracodawca nie straci na tym wiele, a my jako poszkodowani możemy odzyskać pieniądze, które zainwestowaliśmy w rekonwalescencję. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy pozew grozi reputacji firmy, jednak jeśli sprawa zostanie rozwiązana polubownie, wniosek nawet nie zdąży trafić do sądu. Przy negocjacjach pomoże nam firma odszkodowawcza, taka jak Insito Odszkodowania.

Insito Odszkodowania – pomoc w uzyskiwaniu odszkodowania

W uzyskaniu odszkodowania pomoże nam firma odszkodowawcza. Insito Odszkodowania wyróżnia się na tle innych firm, chociażby tym, że mamy tam dostęp do ekspertów w swojej dziedzinie posługujących się zarówno językiem angielskim, jak i językiem polskim. To ułatwia komunikację, a także cały proces odszkodowawczy. Poza tym firma odszkodowawcza większość spraw związanych z odszkodowaniem załatwia tak naprawdę za nas – jak komisję lekarską, która stwierdza, jak poważnego urazu doznaliśmy i jak mógł on wpłynąć lub wpłynie jeszcze na nasze życie. Jeśli będzie taka potrzeba, na komisję pojedzie z nami tłumacz, który nie tylko zapewni nam wsparcie językowe, ale również moralne. Nie musimy także obawiać się początkowych kosztów korzystania z usług firmy odszkodowawczej – zapytajmy doradcę o umowę na zasadach „No Win, No Fee” (brak wygranej – brak kosztów).


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here