Gmina Lubaczów: Funkcjonariusze Straży Granicznej i strażacy na podium

0

W sobotę (08.02) w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów. Na podium stanęli funkcjonariusze Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju i Lubaczowa oraz strażacy z KP PSP w Lubaczowie.

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach przyjęło 8 zespołów: Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie, Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju, Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Oddział Celny w Budomierzu, 45 Kompania Lekkiej Piechoty 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu (WOT), Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. J. Kustronia (J.S. „STRZELEC”) i strażacy z jednostek OSP Gminy Lubaczów. Turniej odbywał się systemem grupowym, czas gry 2 x 8 minut z 3-minutową przerwą.

Zawodnicy rywalizowali najpierw w spotkaniach grupowych, by później zmierzyć się w półfinałach i finale. W pierwszym półfinale PSG Horyniec-Zdrój pokonała WOT 7:2, KP PSP Lubaczów uległa PSG Lubaczów 0:2. W meczu o trzecie miejsce WOT uległ strażakom z KP PSP w Lubaczowie 2:4, a w finałowym starciu minimalnie lepsi okazali się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju, którzy pokonali swoich kolegów z placówki w Lubaczowie wynikiem 3: 2.

W turnieju przyznano także nagrody indywidualne – statuetką uhonorowany został „Najlepszy strzelec” turnieju, którym został Sebastian Rogowski (strzelec 13 bramek) reprezentujący zwycięską drużynę Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju. Natomiast sędziowie wspólnie z kapitanami drużyn wybrali „Najlepszego bramkarza” turnieju, którym został Sebastian Zając z 45 Kompanii Lekkiej Piechoty 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu (WOT).

Drużyna zwycięska z Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla otrzymała okazały puchar, zaś wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki do gry w piłkę nożną, Nagrodzeni zostali również najlepszy strzelec oraz bramkarz odbierając pamiątkowe statuetki.

Mecze sędziowali: Anna Klufas i Robert Mazgaj.