Spotkanie Euroregionu Karpackiego w Lubaczowie

2

W piątek (7.02) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie odbyło się spotkanie informacyjne związane z rozpoczęciem prac nad utworzeniem Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego „Brama Przemyska”. W jego trakcie omówiono główne założenia tej inicjatywy.

W spotkaniu wziął udział Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, goście z Ukrainy, przedstawiciele gmin z terenu powiatu, przedstawiciele kluczowych partnerów gospodarczych, społecznych i pozarządowych.

Transgraniczny Obszar Funkcjonalny „Brama Przemyska” obejmuje po stronie polskiej terytorium powiatów: lubaczowskiego, jarosławskiego, przeworskiego, przemyskiego oraz miasto na prawach powiatu – Przemyśl, a po stronie ukraińskiej rejon Mościcki, Jaworowski, Drohobycki i Samborski.

To kolejny Transgraniczny Obszar Funkcjonalny – po  TOF „Kremenaros” i „Beskid Niski”, który będzie bardzo ważnym instrumentem i regulatorem na Pograniczu. W toku prezentacji postaram się pokazać Państwu, że na ziemi lubaczowskiej czy jaworowskiej jest duży potencjał, byśmy wspólnie podeszli do nowych wyzwań rozwojowych – tłumaczył Dawid Lasek, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Euroregion Karpaty Polska, który uczestnikom przedstawił założenia, struktury i mechanizmy współpracy oraz plan działań, związany z rozpoczęciem pracy na utworzeniem TOF „Brama Przemyska”.

Podczas spotkania przedstawione zostały również mechanizmy projektowania produktu turystycznego dla obszaru powiatu w ramach Marki Karpackiej CARPATHIA.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here