Uczniowie „Dwójki” mają Salę Doświadczania Świata

0

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie poznają świat za pomocą zmysłów, a pomaga im w tym Sala Doświadczania Świata, która została odpowiednio wyposażona dzięki wsparciu Fundacji PZU i Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Sala Doświadczania Świata to specjalnie wyposażona sala polisensoryczna, która powstała w ramach realizacji projektu „Patrzę, słucham, dotykam”. Pomieszczenie wyposażone zostało w kolumnę wodną z automatyczną zmianą kolorów, lampkę światłowodową, tablicę lustrzaną z wężami UV, sensoryczną płytkę podłogową, projektor – obrotową tarczę żelową, podświetlaną ramkę „Narysuj i oświeć”, podświetlany blat, wanienkę do panelu LED i zestaw kształtek – sensoryczna ósemka. Dodatkowo na ścianach namalowano galaktykę, którą można podświetlać lampami UV. Korzystanie z tych sprzętów pozwala na stymulowanie lub wyciszenie zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu.

– Zajęcia prowadzone w Sali pobudzają zainteresowanie i rozwijają procesy poznawcze, ułatwiają pokonywanie lęku, wprowadzają w stan relaksacji, odprężenia i wyciszenia. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę. Za sprawą wielozmysłowej terapii osoby korzystające z Sali na nowo postrzegają świat, bardziej spontanicznie i osobiście, ponieważ Sala ta, to świat przeżyć, w którym dziecko czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców oraz czasu koncentrowania się na nich. – tłumaczą nauczyciele.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here