Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia w Kormedzie

1

Centrum Medyczne Kormed w Lubaczowie zachęca swoich pacjentów do włączenia się do Programu Profilaktyki Chorób Układu Krążenia. W jego ramach lekarz przeprowadzi wywiad i skieruje na badania.

Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce i na świecie. Mimo coraz lepszej diagnostyki i nowocześniejszych metod leczenia umieralność w Polsce z powodu chorób układu krążenia należy do najwyższych w Europie. Ten trend odwrócić mogą wcześnie postawione diagnozy i zmiana stylu życia.

Z tych względów Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (w skrócie CHUK), do skorzystania z którego zachęca Centrum Medyczne Kormed w Lubaczowie znajdujące się przy ul Kościuszki 141/7. Skierowany jest on do osób w wieku 35, 40, 45, 50, 55 lat, u których nie rozpoznano dotychczas chorób układu krążenia. Zgłosić się mogą także mężczyźni oraz kobiety, które mają nadciśnienie tętnicze krwi, podwyższone stężenie cholesterolu, nadwagę lub otyłość, palą papierosy, są obciążone genetycznie. Lekarze przeprowadzą wywiad i skierują na badania.

Co można zyskać przychodząc na badania?

– Podniesiesz swoją wiedzę na temat chorób układu krążenia oraz zdrowego stylu życia, a jeżeli zostaniesz zakwalifikowany do grupy podwyższonego ryzyka, będziesz miał szansę na wczesne wykrycie choroby i zapewnione skuteczne leczenie specjalistyczne. – czytamy w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Materiał partnera

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here