Tydzień Życzliwości w lubaczowskiej „Dwójce”

0

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie po raz pierwszy był obchodzony Tydzień Życzliwości. Inicjatorami akcji byli nauczyciele, którzy prowadzą SPA – czyli Szkolną Pracownię Aktywności – projekt Fundacji PZU.

W czasie akcji realizowanej w ramach projektu ”Z Fundacją PZU po lekcjach” społeczność szkolna propagowała życzliwość, odpowiednią komunikację, zachowania fair play (także ze strony pracowników szkoły). Odbyły się także warsztaty życzliwości i odpowiedniej komunikacji. W placówce utworzona została Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień, dzięki której uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy mogli przesyłać kartki z pozdrowieniami.

Ogłoszono ponadto konkursy: na hasło i mem dotyczący tolerancji i walki z hejtem, na rysunek promujący życzliwość, kulturalne zachowanie oraz na najżyczliwszych kolegów w klasie. Rozdanie emblematów Osób Życzliwych odbyło się podczas szkolnej zabawy andrzejkowej.

Uczniowie klas początkowych wraz z wychowawcami wykonały także symboliczne oznaczenia na drzwiach sal lekcyjnych i w ten sposób utworzyli Szkolną Aleję Życzliwości.

Galeria zdjęć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here