„Wątki Folkloru Ludowego” w niedzielę w Starym Dzikowie

0

Chcesz poznać dawne obrzędy i zwyczaje związane z życiem polskiej wsi? Koniecznie wybierz się w niedzielę (02.02) do Starego Dzikowa na „Wątki Folkloru Ludowego” – XVIII edycję Międzywojewódzkiego Przeglądu Grup Obrzędowych.

Fot. CK w Przemyślu.

Przegląd rozpocznie się o godz  10:00 w Hali Sportowej w Starym Dzikowie. Wystąpi 11 zespołów obrzędowych z województw podkarpackiego i lubelskiego . W ramach przeglądu będzie także można spróbować tradycyjnych potraw wiejskich przygotowanych przez gospodynie z KGW z gminy Stary Dzików. Gościnnie wystąpi Kapela ODNOWA z Łukawca, która będzie przygrywać będzie do tańca uczestnikom i gościom Przeglądu.

Zespoły zaprezentują bardzo różnorodny i bogaty repertuar, m.in. fragmenty staropolskiego wesela, widowisko ukazujące obróbkę lnu, dotyczące narodzin dziecka i emocji, jakie towarzyszyły  temu wydarzeniu,  wyrabianie gromnic, tradycje kolędnicze i wiele innych ciekawych obrzędów i zwyczajów, które warto zobaczyć. Wstęp wolny – informuje w komunikacie prasowym Jolanta Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Organizatorami Przeglądu są Wójt Gminy Stary Dzików, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Centrum Kulturalne w Przemyślu, współorganizuje imprezę Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, zaś patronat honorowy objął Starosta Lubaczowski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here