Mirosław Karapyta prawomocnie skazany. Minister Ziobro zaskarży wyrok?

2

Dziś (29.01) Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał Mirosława Karapytę na trzy lata pozbawienia wolności za przyjmowanie korzyści majątkowych oraz wykorzystanie seksualne kobiety pod presją gróźb. Jest to kara niższa o rok od wymierzonej przez sąd pierwszej instancji. Wyrok jest prawomocny, ale Minister Sprawiedliwości zapowiedział rozważenie możliwości jego zaskarżenia – informuje Polskie Radio Rzeszów

fot. Marek Cynkar, Polskie Radio Rzeszów.

Ponad rok temu były polityk skazany został na cztery lata, ale w wyniku apelacji sąd zmienił kwalifikację jednego z czynów: zamieniając gwałt na inną czynność seksualną. Były marszałek dopuszczał się tych czynów grożąc pracownicy, że jeśli nie będzie mu ulegać, nie ukończy studiów i straci pracę. Za ten czyn sąd wymierzył mu karę jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, dokładając rok i cztery miesiące za przyjmowanie korzyści majątkowych.

W sprawie byłego marszałka woj. podkarpackie zabrał dziś głos Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny – Zbigniew Ziobro.

Rozważymy możliwość zaskarżenia tego wyroku. Możliwość kasacji dotyczy tylko i wyłącznie zbrodni, natomiast będziemy chcieli rozważyć inną podstawę zaskarżenia, jeśli taka będzie możliwa. (…) Pozostawiam też państwa ocenie, czy tego rodzaju drastyczne naruszenie prawa karnego, które zarzucono panu Karapycie, jest mierzone odpowiednio sprawiedliwie, jeśli zmierzyć to z wyrokami często znacznie surowszymi zapadającymi wobec przysłowiowego Kowalskiego – mówił Zbigniew Ziobro, pytany o wyrok.

elubaczow.com, Polskie Radio Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here