Lubaczów: Seniorzy rozmawiali o nieuczciwych praktykach sprzedażowych

0

Nieuczciwe praktyki sprzedażowe, do których dochodzi w czasie pokazów lub w bezpośrednim kontakcie ze starszymi osobami były głównym tematem poruszonym w poniedziałek (27.01) w lubaczowskim Centrum Aktywności Seniorów. Gościem osób starszych była Bożena Milo – Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Fot. seniorzy.lubaczow.pl

Pokazy, podczas których konsumenci poddawani są manipulacji odbywają się w całej Polsce. Organizowane są nawet w powiecie lubaczowskim. Osoby starsze przychodząc na takie bezpłatne spotkania opuszczają je z drogim sprzętem, artykułami gospodarstwa domowego, umową na pakiet pseudomedycznych usług i kredytem. Przedstawiciele handlowi i telemarketerzy często wykorzystują brak znajomości swoich praw przez seniorów.

Chcąc ustrzec osoby starsze przed tego typu praktykami Urząd Miejski w Lubaczowie wraz ze Starostwem Powiatowym zorganizowali spotkanie, w czasie którego przedstawiono nieuczciwe metody sprzedaży bezpośredniej i działalności przedsiębiorstw. Podpowiedziano także, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu różnych umów oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here