Jubileusz Klubów Seniora z Gminy Lubaczów

0

W czwartek (23.01) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbył się Jubileusz 10-lecia Klubów Seniora z Młodowa, Krowicy Samej oraz Załuża. Spotkanie było doskonałą okazją do  podsumowań działalności seniorów w minionej dekadzie.

Po wprowadzeniu do uroczystości przez panią Martę Tabaczek, gratulacje „Jubilatom” złożyły  koordynatorki: Sylwia Czucha, Urszula Pukas i Elżbieta Wojciechowska. Z uwagi na obchodzone  kilka dni wcześniej Dzień Babci i Dziadka, do życzeń dołączyły dzieci, które recytowały wiersze dedykowane seniorom. Każdy Klub Seniora otrzymał także „prezent muzyczny” w formie dedykowanego utworu od Kapeli Ludowej „Nad Brusienką”. Z ciepłym przyjęciem spotkał się również mini recital Zuzi Czebanyk z Załuża.

Podczas uroczystego wieczoru nie mogło zabraknąć gratulacji i życzeń od samorządu gminy Lubaczów. W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował członkom Klubów Seniora za dotychczasową działalność na rzecz integracji społecznej, promowania kultury, przekazywania tradycji i zwyczajów młodszym pokoleniom. Podkreślił, że samorząd gminny w dalszym ciągu będzie wspierał działania seniorów w kierunku podnoszenia edukacji, organizacji wypoczynku, podnoszenia umiejętności oraz rozwijania pasji – czytamy na stronie Gminy Lubaczów.

Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel i Przewodniczący Rady Gminy Roman Cozac wręczyli Jubilatom listy gratulacyjne oraz upominki. Na ręce pani Teresy Dobko z Załuża, pani Marii Gawlik z Krowicy Samej oraz pana Romana Krawczyka z Młodowa delegacje pozostałych Klubów tj. z Baszni Dolnej, Opaki i Lisich Jam wręczyły okazałe prezenty. Podniosłym  momentem było odśpiewanie gromkiego „Sto lat” przy akompaniamencie instruktorów muzyki pana Janusza Szaja i Ryszarda Antonika, Kapeli „Nad Brusienką” oraz degustacja jubileuszowego  tortu. Dopełnieniem tego  wyjątkowego Jubileuszu był poczęstunek oraz wieczór taneczny przy zespole „Akces” pana Pawła Młodowca.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here