KP PSP w Lubaczowie szuka głównego księgowego

6

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie prowadzi proces rekrutacji na stanowisko głównego księgowego. Kandydaci muszą wykazać się nie tylko znajomością finansów, ale także sprawnością fizyczną.

Fot. Archiwum KP PSP w Lubaczowie.

Rekrutacja składa się z pięciu etapów. Pierwszy z nich polegać będzie na sprawdzeniu kompletów dokumentów i spełnieniu wymagań. W drugiej części kandydaci muszą przejść testy sprawności fizycznej. W trzecim kroku ocenie poddane będą wykształcenie i kwalifikacje ubiegającego się o pracę. Czwarty etap opierać się będzie na rozmowie kwalifikacyjnej, a ostatni – na ustaleniu zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby. Pracę otrzyma tylko jeden kandydat. Szczegóły naboru dostępne są w ogłoszeniu PSP.

Anons jest kolejnym ogłoszeniem konkursu na księgowego. Pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem. Do II etapu – oceny sprawności fizycznej, zakwalifikowało się 4 kandydatów. Jeden z nich nie stawił się na egzamin, drugi nie został do niego dopuszczony ze względu na brak dokumentu potwierdzającego tożsamość, a kolejne dwie osoby, które przystąpiły do testu, miały za słabe wyniki, by zakwalifikować się do kolejnego – III etapu rekrutacji.

AH, elubaczow.com

6 komentarze

  1. Nawet Pan Stanisław Bareja nie wpadłby na pomysł aby w swoich komediach umieścić takie jaja , że kandydat na głównego księgowego KP PSP ma obowiązek zdać egzamin z sprawnościowy. BU Ha Ha. Pytanie moje brzmi, po mu być sprawnym jak wiewiórka skoro do emerytury nie wstanie od biurka?

    • Taka jest pragmatyka służby w PSP ( nie tylko) i regulujące to przepisy. Nikt tam sobie nie wymyślił egzaminów sprawnościowych dla osoby funkcjonariusza wykonującego zadania na stanowisku Główny Księgowy, ponieważ jest to określone w przepisach prawnych. W PSP służba wymaga uniwersalności i w związku z tym są konkretne przywileje.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here