W Lubaczowie podpowiedzą jak nie dać się oszukać sprzedawcom

4

Do twoich drzwi puka konsultant oferuje lepsze warunki z gazowni, elektrowni czy telekomunikacji? A może masz zaproszenie na pokaz garnków lub pościeli i obiecano ci „nagrodę” za przybycie? Nie daj się zmanipulować. Przyjdź w poniedziałek na spotkanie do Centrum Aktywności Seniorów w Lubaczowie, gdzie podpowiedzą, jak radzić sobie z nieuczciwymi sprzedawcami.

Niejednokrotnie w powiecie lubaczowskim dochodziło do nieuczciwych praktyk stosowanych przez niektórych sprzedawców bezpośrednich, którzy proponowali towary i usługi wprowadzając konsumentów w błąd, co do warunków oferowanej umowy. Z tych względów Urząd Miejski w Lubaczowie wraz ze Starostwem Powiatowym organizują spotkanie, które ma na celu podniesienie świadomości i uwrażliwienie osób starszych, które mogą stać się ofiarami nieuczciwej sprzedaży bezpośredniej. Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane w poniedziałek (27.01) do Centrum Aktywności Seniorów  (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 31, Lubaczów)  o godz. 15:00. Bożena Milo – Powiatowy Rzecznik Konsumentów, zapozna uczestników z ich prawami oraz udzieli praktycznych porad mających na celu zapobiegnięcie negatywnym skutkom wynikającym z podpisania umów z nieuczciwymi sprzedawcami.

AH, elubaczow.com 

4 komentarze

 1. witam, w artykule jest mowa o „nieuczciwych praktykach stosowanych przez niektórych sprzedawców bezpośrednich”. ostatnio byłem uczestnikiem jednej z takich akcji.. Pan bezczelnie podawał się za pracownika PGE i mówił o niższych rachunkach za prąd.. poprosiłem o okazanie dokumentu, czy jest to na pewno pracownik PGE.. Oczywiście Pan nic takiego nie miał, ponieważ wszyscy wiemy, że pracownicy PGE nie chodzą po domach oferując jakiekolwiek oferty (umowy)..
  a teraz do rzeczy: zadzwoniłem do Pani – Powiatowego Rzecznik Konsumentów, co można zrobić z tym oszustem? czy mam zgłosić gdzieś próbę oszustwa? Pani powiedziała jednak że NIC nie mogę zrobić! Pani owszem, pomaga jak już się taką „trefną” umowę podpisze, ale nie wiedziała co mogę zrobić, żeby Pan nie oszukał kogoś w mojej miejscowości. Moja podpowiedz, odnośnie spotkanie dla Pani Rzecznik.. proszę zorientować się czy możemy takiego „oszusta” gdzieś zgłosić (czy jest to próba oszustwa), żeby nie chodził dalej od domu do domu i próbował swoich „nieuczciwych praktyk”

  • Niestety, poziom wiedzy Pani – Powiatowej Rzecznik Kosumentów jest na mizernym poziomie. Stąd też pytanie ode mnie – kiedy ostatni raz była Pani na jakimkolwiek szkoleniu dotyczącym swojego podstawowego zakresu obowiązków?

   Z góry dziękuję za dop.

 2. Ja też nie wiem co robi pani Powiatowa Rzecznik Konsumentów ponieważ każda jest odpowiedź/wypowiedź kończy się yyyy wie pan yyyy wachlarz mojej wiedzy yyyyy to wie pan do adwokata sobie pan idź bo ja to yyyyy.
  Nie wiem czy ona sobie zdaje ale w tym momencie zajmuje pani po prostu miejsce grzejąc sobie stołeczek zamiast być dla ludzi którzy to płacą podatki żeby takie stanowisko mogło istnieć. Niech się pani do pracy weźmie BO JUŻ CZAS NAJWYŻSZY 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here