Jasełka w wykonaniu uczniów i rodziców z Nowego Sioła

0

Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie i rodzice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Siole przygotowali jasełka. Ich premiera odbyła się w okresie świątecznym, ale aktorów będzie można jeszcze zobaczyć w najbliższym czasie.

W przedstawieniu, które trwa godzinę bierze udział ponad 60 aktorów: wszystkie dzieci ze szkoły i przedszkola oraz grupa 20 osób dorosłych, w tym rodzice, jedna babcia i miejscowy sołtys Wojciech Nieckarz. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest dyrektor ZSP Marzena Rejman, która przygotowała scenariusz oraz od połowy listopada pracuje z całym zespołem.

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością
i miłością. Pielęgnowanie obrzędów związanych z tym świętem to część naszej kultury, ale to również tradycja naszej szkoły”-
mówi dyrektor Marzena Rejman.

„W tym roku jest nas więcej niż w ubiegłym i z tego się bardzo cieszę. To wspaniała grupa aktorów – zintegrowana i chętna do działania. Mają ciekawe pomysły i wielki potencjał możliwości. To oni zadbali o stroje dla siebie i dzieci, o rekwizyty, o muzykę i nagłośnienie. Zarażali mnie swoją energią. Spotkania i praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Część z nich to osoby pracujące, ale to nie stanowiło problemu, żeby być na próbach i żeby wszystko było tak jak trzeba.” – dodaje M. Rejman.

W przygotowanie dzieci szkolnych zaangażowane były panie: Krystyna Mazurek i Anna Dubniewicz- Haliniak. Natomiast opiekę nad najmłodszymi dziećmi, którym przypadła rola smerfów, miały panie: Justyna Róg i Anna Kuryś. Pomocą służyła również pani Aleksandra Sitarz.

Premiera przedstawienia odbyła się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole. Występ wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz sporo zachwytu ze strony obserwujących. Aktorzy otrzymali ogromne brawa i gratulacje. To sprawiło, że chcieli się pokazać w sąsiednich miejscowościach. I tak rozpoczęło się jasełkowe tournée, w ramach którego aktorzy wystąpili w Cieszanowie, Chotylubiu, Nowym Bruśnie, Oleszycach i Starym Lublińcu. To jednak nie koniec, bo przed nami jeszcze występy w Załużu (26 stycznia) oraz w Horyńcu Zdroju (28 stycznia).

Aktorzy po występach otrzymywali ogromne brawa, wyrazy uznania, usłyszeli wiele ciepłych słów, słów podziwu i gratulacji, ale to im się naprawdę należało. Cieszymy się z tego sukcesu. Jest to wielka promocja naszej małej szkoły i miejscowości. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w nasze jasełka. Dziękuję aktorom, którzy tak pięknie zagrali, dziękuję nauczycielom i księdzu proboszczowi za wspólną pracę nad tym dziełem, dziękuję rodzicom, którzy towarzyszyli nam w tournée, troszczyli się o dzieci, o stroje, poświęcali czas. Dziękuję wszystkim i życzę wielu jeszcze takich udanych występów.” – podsumowuje dyrektor szkoły Marzena Rejman.

Galeria zdjęć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here